Presunúť na hlavný obsah

Koniec všetkým komplexom: Tieto slávne ženy sa cítia v plavkách dobre, aj keď nemajú tip-top miery

Zahraničné celebrity

Pri pohľade na dokonalé telá celebrít a modeliek v časopisoch a na internete sa v každej z nás prirodzene budí pocit menejcennsoti. To však nemusí, aj tieto dámy sa potýkajú s rovnakými problémami ako my všetky. A navyše sa za to nehanbia!

Selena Gomez a jej odhodlanie

Speváčka Selena Gomez si v súvislosti so svojou postavou prešla mnohým Od chvál, po neúprosnú kritiku. Tlak, ktorý bol na ňu vyvíjaný bol tak silný, že sa viackrát odhodlala pre oddych od sociálnych sietí, ktoré považuje za jeden z hlavných dôvodov, prečo sa dnes mladé ženy tak intenzívne zamieriavajú na svoj vzhľad - a jeho nedostatky. Speváčka ide príkladom a snaží sa proti tomu "neduhu" bojovať. „Mýtus krásy - posadnutosť fyzickou dokonalosťou uväzňuje modernú ženu v nekonečnom cykle beznádeje, podceňovania a sebanenávisti, keď sa snaží napĺňať nereálnu definíciu bezchybnej krásy spoločnosti,” napísala na svojom Instagrame.

Reese Whiterspoon a jej ženskosť

Herečku Reese Whiterspoon všetci poznáme z romantických komédií ako tú drobnú a útlu. Pribúdajúce roky sa na postave podpisú a menia ju. Neobišlo to ani túto Holywoodsku herečku. Tá si však z toho ˇťažkú hlavu nerobí, skôr naopak. Nechala sa počuť, že potom, čo sa stala mamou svoje telo miluje ešte viac. S oblejšími tvarmi sa cíti ženskejšie než v minulosti a je hrdá na svoje telo za to, čo dokázalo.

Prečítajte si tiež: Tomu sa hovorí láska: Takéto rozkošné gesto adresoval princ Louis bratrancovi Archiemu

Lady Gaga a jej víťazstvo

Talentovaná speváčka a herečka Lady Gaga viackrát prehovorila o svojom boji s anorexiou a bulímiou, ku ktorým ju dohnali neustále komentáre smerujúce k jej postave. Hoci jej váha rokmi kolíše hore a dole, dnes je speváčka úspešne vyliečená a jej sebavedomie a pozitívny prístup k životu sa viac neviaže na to, ako vyzerá či koľko kíl má. Na svete predsa existuje viacero druhov krásy. 

Tyra Banks a jej rešpekt

Meno Tyra Banks je vo svete modelingu doslova pojmom. A práve vďaka modelingu, ktorému sa venovala dlhé roky vie, aké vyčerpávajúce je pokúšať sa zapadnúť do druhu krásy, ktorú aktuálne spoločnosť uznáva. Keď s modelingom začínala číslo 0 nepoznala, dnes je to norma. Je náročné a často aj nereálne. Krása je relatívna a Tyra k nej pristupuje s rešpektom. „Dievčatá môžu byť krásne rôznym spôsobom - od štíhlych, cez plus-size, nízke, veľmi vysoké, od ebenovej až po porcelánovú pleť; energické, nemotorné, plaché, spoločenské a všetko medzi tým.“

Neprehliadnite: Za každým úspešným mužom stojí úspešná žena: Po boku Rogera Federera je už 10 rokov krásna Slovenka Mirka

Ashley Graham a jej jedinečnosť

Modelka Ashley Graham nespĺňa predstavu o klasickej modelke. Úspešnú kariéru modelky si vybudovala, hoci nenosí veľkosť XXS ani XS. Na svoju postavu pozerá s nadhľadom a nehanbí sa za svoju celulitídu, silnejšie nohy či väčšie brucho. Vie, že to, že nie je chudá, neznamená, že nie je krásna, čo potvrdzuje aj jej kariéra, ktorú jej môžu závidieť aj slečny s mierami 90-60-90. A my s ňou nemôžeme nesúhlasiť!

Serena Williams a jej sila

O tom, že je tenistka Serena Wiliiams už dlhé roky v skvelej forme ukazujú jej výsledky na kurtoch. Patrí medzi tenisovú špičku, a to aj napriek tomu, že nemá postavu typickej tenistky. Vypracované ruky, silné nohy a ploché brucho. A napriek tomu je neústale terčom kritiky kvôli tomu, ako vyzerá. Serena sa s ňou však vysporiadala po svojom a je spokojná s tým, ako vyzerá. Popisuje sa ako silná a krásna a jej húževnatosť nielen na kurte, ale aj v živote je skutočne inšpirujúca.

 

- Najčítanejšie -