Presunúť na hlavný obsah

Beauty prehrešky, za ktoré sa dodnes hanbíme: Spomeniete si, ktorý vás neobišiel?

Krása

Každá z nás má v zásobe kozmetický prehrešok, za ktorý sa dodnes hanbí. Hlavu hore, dámy. Malé či veľké beauty faily patria k životu každej krásnej ženy.

Neprehliadnite: Trápia vás riedke vlasy? Toto sú 4 účesy, ktoré vám opticky pridajú na ich objeme

Kauza obočie

Nikdy sme obočiu nevenovali toľko pozornosti ako doteraz. Obočie, o ktorom sme predtým ani nevedeli, že ho máme, je teraz alfa a omega všetkých mejkap tutorialov. S obočím to zašlo tak ďaleko, že dnes už existuje typológia ľudí podľa obočia. Tak napríklad:

Hrubé namaľované obočie v nesprávnom odtieni.  Preferujú ho ľudia, ktorí vezmú svoj osud do vlastných rúk, sú tvrdohlaví, vtipní a nikdy nedajú na rady ostatných (ani vizážistov).

Tenké obočie nosia ženy, ktoré sa zabudli v roku 2010 a netušia, kto je Cara Delevingne. Verné kamarátky, skvelé kolegyne, osôbky s dobrým srdcom a srdečnou povahou, ale v móde sú vždy trochu pozadu.

Neupravené „bushy“ obočie obľubujú ženy, ktoré tajne dúfajú, že si ich prirodzenú krásu všimne nejaká veľká agentúra a urobí z nich instagramové modelky.

Tetované obočie. Dámy, ktoré si obočie na začiatku milénia nechali natrvalo vytrhať a nahradili ho zmodralým tetovaním, nemajú vraj už žiadnych priateľov, vkus ani budúcnosť. Nuž, módna polícia pre obočie je občas neúprosná.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Cara Delevingne (@caradelevingne),

Kontúrovanie

Keď Kim Kardashian predstavila svoju špeciálnu kolekciu na kontúrovanie a ukázala nám, ako správne zvýrazniť najkrajšie a ukryť najslabšie črty tváre, z kontúrovania sa stal pojem. Kontúrovanie je naozaj také malé čarovanie so štetcami, je však nesmierne dôležité robiť ho správne a s mierou. Kým sme sa to ale naučili, každá z nás to s highlightovaním trochu prepálila. 

Neprehliadnite: Nápojové menu dokonalej pleti: Pridajte do dennej rutiny týchto 5 drinkov

Ombre 

Keď pred pár rokmi prišiel do módy účes, ktorý vytvoril vlasy „pobozkané slnkom“, boli sme očarené. Všetky sme chceli mať svetlé prechody na končekoch vlasov, ktoré vyzerali, akoby sme celé dni bezstarostne behali po pláži a majster slnko nám na hlave vyčaroval umelecké dielo. Ako však dosiahnuť takýto vzhľad, to sme nevedeli my a nevedeli to ani naše kaderníčky. Niektoré odvážne dámy dokonca ombre skúšali aj doma pomocou peroxidu. Chvíľu trvalo, kým sa v kaderníctvach ohriala táto metóda, dovtedy sme však na uliciach mohli vidieť pár podarených kreácií. A kým my naše mamy trýznime za trvalé z 80. rokov, je nad slnko jasnejšie, že failom našej generácie je nevydarené ombre.

Príčesky

Pri vlasoch ešte chvíľu ostaneme. Keď prišli na trh príčesky, ktorými sme si mohli v priebehu pár minút vyčarovať dlhú korunu krásy, ženy sa zbláznili. Všetky ich chceli mať doma, všetky túžili po hustej hrive. Nie každá z nás však vedela, ako si ich upraviť tak, aby ich nebolo vidieť. Dnes existuje množstvo kvalitných značiek a našťastie aj množstvo podrobných návodov, ako si s príčeskami poradiť doma. 

Mušie nôžky namiesto mihalníc

Umelé mihalnice milujeme. Vytvoria zvodný pohľad bez zbytočnej námahy. Keď však prišli na trh, mnohé z nás verili, že čím väčšie naše umelé mihalnice budú, tým lepšie! A tak sme na očiach nosili smiešne dlhé riasy, až kým nám ich Greenpeace nezakázalo nosiť, lebo klipnutím oka sme mohli v Thajsku vyvolať tsunami a spustiť ďalší orkán v Tatrách. Dnes už našťastie všetky vieme, že na to, aby všetky kozmetické tipy a triky vyzerali dobre, musia pôsobiť čo najprirodzenejšie. 

Neprehliadnite: Obľúbené smoky eyes v novom šate: Upgrade v štýle Diora si vás získa svojou jednoduchosťou

Akého kozmetického prehrešku ste sa dopustili vy?

- Najčítanejšie -