Presunúť na hlavný obsah

Nápojové menu dokonalej pleti: Pridajte do dennej rutiny týchto 5 drinkov

Krása

Kto by po nej netúžil? Po krásnej, sviežej a bezchybnej pleti? No skôr, ako nakúpite kvantum kozmetických prípravkov, skúste toto nápojové menu, ktoré dostane do výbornej formy i vašu pleť.

Raňajky

Žiadna novinka. Ráno je najlepšie odštartovať čistou vodou. Jeden pohár po prebudení dokonalo naštartuje metabolizmus, prebudí vaše telo. Zabudnite na kávu, čaje či ochutené limonády. Obyčajná čistá voda robí zázraky a najväčšie práve s vašou pleťou. Nezabúdajte však, že okrem rána by ste poháre čistej vody mali piť i priebežne počas dňa. 7 pohárov denne je predpísaným pravidlom. A to i bez ohľadu na to, že vypijete i ostatné nápoje z tohto zoznamu.

Mohlo by vás zaujímať: Máte dostatok slnečného vitamínu D? Toto je 7 efektívnych spôsobov, ako si udržiavať jeho správnu hladinu

Desiata

Keď ste už dokonalo prebudené, mali by ste začať zásobovať vašu pleť vitamínovými bombami. A tie najprospešnejšie pre vašu pokožku sa skrývajú v zelenej farbe. Vyskúšať môžete napríklad mix populárnej zelerovej šťavy, na ktorú nedajú dopustiť ani hollywoodske hviezdy, s jablkom, pomarančom a zázvorom. Táto kombinácia vás tiež zasýti, takže dokonalo zaženie chuť na jedlo.

Obed

A čo k obedu? Jednoduchý a veľmi populárny nápoj, ktorý určite poznáte. Citronáda. Ale pozor! Žiadny cukor! Len voda, citrón (po prípade limetka). Počas horúcich letných dní je tento nápoj dokonalým osviežením a navyše prospeje i vaše pleti. Vitamín C je jedným z tých vitamínov, ktoré ju udržiavajú v kondícii, či už ho používate zvonka alebo zvnútra.
Prečítajte si tiež: Leto v plnej paráde: Horúce novinky na krásnu bronzovú pokožku, pri opaľovaní neurobte túto jednu chybu

Olovrant

Inšpirujte sa Britmi a o piatej si doprajte čaj. Ideálne zelený. Je plný antioxidantov a dodá vám energiu na zvyšok dňa. Dbajte ale na výber čaju. V tomto prípade sa vyplatí priplatiť si za kvalitu. Zabudnite však na cukor a iné sladidlá.

Večera

No a na záver dňa opäť niečo ľahšie a osviežujúce, no rovnako veľmi účinné. Uhorková voda. Ideálne bude, ak si ju pripravíte už ráno – do džbánu s vodou dajte nakrájanú šalátovú uhorku a uložte do chladničky. Uhorka pustí do vody všetky dôležité vitamíny a samozrejme i osviežujúcu chuť. A tak opäť zasýtite žalúdok a doprajte svoje pleti len to najlepšie. Takže na zdravie!

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus