Presunúť na hlavný obsah

Fake it till make it: Ako si udržať opálenie aj po lete?

Krása

Postarajte sa o to, aby vaša celoletná snaha o dokonalé opálenie nevyšla nazmar.

Opálenie, na ktoré sme počas leta také hrdé, vymizne skôr, ako na zem dopadnú prvé jesenné listy. Existuje však pár zdravých trikov, vďaka ktorým si svoje opálenie môžete predĺžiť. Bez návštevy solária!

Neprehliadnite: Nápojové menu dokonalej pleti: Pridajte do dennej rutiny týchto 5 drinkov

1. Hydratácia nadovšetko

Po opálení vaša pokožka potrebuje najmä poriadnu hydratáciu zvonka aj zvnútra. Pite dostatok tekutín, ale predovšetkým natierajte pokožku telovým mliekom ako o život. Hneď ako vyjdete zo sprchy, naneste na pokožku jemnú vrstvu hydratačného krému.

2. Zabudnite na horúci kúpeľ

Dlhé horúce sprchy či kúpeľ pokožku zbytočne vysušuje a ak ste si vzali k srdcu bod č. 1, viete, že dehydratácia pokožky je po opálení váš najväčší nepriateľ. Skúste vlažné rýchle sprchy a pre odvážlivcov odporúčame studenú vodu. Prekrvíte pokožku a okrem toho má otužovanie v sprche množstvo ďalších benefitov, napríklad posilnenie imunity.

Neprehliadnite: Šťavnaté lesky na pery, ktoré cez leto stačia: Krásne pery premenia vaše vyžarovanie na vzhľad bábiky

3. Vyhnite sa voskovej depilácii

Ak ste fanúšik voskovania, vedzte, že pri agresívnom vosku spolu s chĺpkami odíde postupne aj vrstva opálenia, preto nahraďte depiláciu menej invazívnymi ošetreniami, alebo sa zverte do rúk skutočným odborníkom.

4. Pomôžte si samoopaľovacími produktami

Samoopaľovacie mlieka a emulzie majú neprávom škaredú povesť. Všetci si pamätáme na oranžové nevzhľadné fľaky po celom tele, ktoré kedysi samoopaľovacie mlieka zanechávali. Dnešné produkty sú však už úplne iná liga. Ľahko sa aplikujú, pôsobia prirodzene a je to ideálny spôsob, ako dosiahnuť či predĺžiť opálenie bez návštev solária. Na trhu nájdete nielen samoopaľovacie produkty na telo, ale aj špeciálne séra na pokožku. Nezabudnite však, že pri nanášaní samoopaľovacieho produktu je najdôležitejšie použiť dobrú aplikačnú rukavicu.

Neprehliadnite: Budete mať tento víkend šancu opáliť sa? Zistíte na Predpovede.sk

5. Začnite opticky klamať

Jemne opálená pokožka vyzerá sexy, sviežo a mladistvo. Ak to nepreženiete! Zvýraznite svoje dovolenkové opálenie ešte viac pomocou správnych produktov. Používajte telové trblietky v spreji a rozotrite si ich na nohy, ruky a dekolt alebo použite telový bronzer. Budete neodolateľná!

 

Neprehliadnite: Tieto rastlinné oleje pomáhajú ženám s kožnými problémami – príbeh rodinnej značky Renovality

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus