Presunúť na hlavný obsah

Pevný zadoček z domova: Ako posilniť túto partiu bez toho, aby ste niekam museli chodiť?

Fitness

Každá ho chceme. No pre hektickosť, najmä v tomto období, si mnohé ženy nenájdu čas zájsť do posilňovne. No dobrá správa je, že ide to i z domova. Ako?

Práca, deti, príprava na sviatky. Poznáme to všetci. Hektické obdobie, ktoré sa pomaly blíži dokáže dať poriadne zabrať. A mnohé ženy jednoducho nemajú čas chodiť ešte niekam do posilňovne. Lenže na figúre sa dá zapracovať aj v obývačke. Stačí ovládať pár overených cvikov a nájsť si 30 minút denne. Nielenže sa dočkáte vytúženého pevného pozadia, ale aj vaša hlava sa trochu odreaguje a stres sa raz-dva odplaví vďaka endorfínom.

Vyskúšajte tiež: Kritická partia každej ženy: Takto elegantne sa môžete zbaviť visiacej koži na rukách aj vy

Zakopávanie

Tento cvik zvládne naozaj každá žena. Rozložte si jogamatku alebo mäkkú podložku, aby váš netlačili kolená. Uložte sa na "všetky štyri" tak, že dlane sú v úrovni ramien a kolená pod bedrami. Spevnite bruško, neprehýbajte sa v krížoch, sústreďte sa na to, aby ste váhu prenášali na prednú časť tela.  Následne zdvihnite jednu nohu a s nádychom ju pritiahnite k ramenám a s výdychom narovnajte dozadu. Opakujte 20x po tri série denne (na každú nohu).

Pozrite si: VIDEO: Prečo cvičiť s kettlebellom a spáliť tak najviac tuku: Tréningový plán pre začiatočníkov

Hlboký drep

O tom, že práve drepy sú najúčinnejšie, niet najmenších pochýb. Tak prečo nestaviť karty na osvedčenú klasiku? V tomto prípade je to práve hlboký drep. Nohy dajte na širšie, ako je vaša panva a špičky vytočte smerom von. Dôležité je, aby ste váhu pri drepe prenášali na päty. Drepy robte pomaly, nikam sa neponáhľajte. Snažte sa dostať čo najnižšie, tesne pod pravý uhol a pri návrate nahor nechoďte úplne do prepnutých kolien. 30 drepov denne spolu s ostatnými cvikmi dokáže urobiť veľa.

Mohlo by vás zaujímať: 3 najčastejšie chyby, ak chcete schudnúť z oblasti stehien a zadku: Vyhnite sa hroziacemu jojo-efektu

So stoličkou

Ak bývate vo výškovej budove, môžete pokojne využiť schody. Berte ich po dvoch a urobte si denne niekoľko výstupov. Ak nemáte tuto možnosť, vystačíte si aj s obyčajnou stoličkou. Dôležité je, aby bola pevná, na štyroch nohách, aby ste predišli úrazu. Výstupy na stoličku sú jedným z najosvedčenejších cvikov, ktoré vám hravom pomôžu dopracovať sa k figúre snov. Myslite aj pri tomto cviku na správny postoj. Neustále buďte narovnaná, hlavu neskláňajte ani nezakláňajte, kríže zbytočne neprehýbajte. Bruško a zadok majte neustále spevnené. Taktiež opakujte 20 výstupov na každú nohu po 3 série.

Neprehliadnite: Cvik, vďaka ktorému dokážete zhodiť 10 kíl v priebehu 8 týždňov: Bude vás to však stáť aj odriekanie

- Najčítanejšie -