Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Prečo cvičiť s kettlebellom a spáliť tak najviac tuku: Tréningový plán pre začiatočníkov

Fitness

Michael Achberger pre nás natočil konkrétny tréningový plán pre začiatočníkov, prečo cvičiť s kettlebellom. Sľubuje spaľovanie veľkého množstva kalórií počas cvičenia a aj po ňom, vyskúšate?

Kettlebell patrí medzi najviac efektívne a pohodlné nástroje na cvičenie. Jeho rozmery dávajú slobodu v cvičení a môžete ho použiť kdekoľvek. Ak ste v zhone, zacvičíte si doma alebo ho prípadne hodíte do kufra auta a idete na pláž, kde si odcvičíte sériu. Je to ľahké, jednoduché a efektívne.

Vyskúšajte: VIDEO: 5 cvikov, ktoré vám vypnú brucho a vylepšia postavu: Pneumatika po nich bude len miznúť

FEMINITY TV:  Michael Achberger pre nás pripravil účinné cviky s kettlebellom

 

Prečo cvičiť s kettlebellom

Kettlebell je vysoko efektívny nástroj pre nárast svalov, objemu a výbušnosti a spálite ním dostatok tukov.  Nižšie uvádzam tri hlavné dôvody, prečo by ste s ním mali cvičiť.

Spalovač kalórií

Pri cvičení s kettlebellom zapojíte takmer každý sval v tele. To vyvolá dramatickú hormonálnu reakciu, ktorá spaľuje veľké množstvo kalórií počas aj po tréningu. Štúdia z roku 2010 ukázala, že táto cvičebná pomôcka môže spáliť až 20,2 kalórií za minútu.

Kardiovaskulárna kapacita

Cviky vykonávané s kettlebellom zlepšia vaše kardio. Ak budete vykonávať série bez prestávky, posilníte svoj aeróbny a anaeróbny systém, čo bude mať za následok posilnenie kardiovaskulárnej kapacity.

Výbušnosť, stabilita a sila

Kettlebell swing a snatch sú balistické pohyby, ktoré výrazne zlepšujú silu a výbušnosť.  Navyše, tieto cviky posilňujú ramená a stred tela.

Ako je vidieť, kettlebell môže byť skvelý nástroj, ktorý zmení vaše telo na nepoznanie. Je však potrebné poznať správnu techniku ​​cvičenia a tréningový plán, ktorý vám pomôže k dosiahnutiu vášho cieľa.  Nižšie mám pre vás pripravený tréningový plán pre začiatočníkov s kettlebellom.

Tréningový plán pre začiatočníkov

Nižšie vám prinášam tréning pre začiatočníkov, ktorý obsahuje tri sady. Výhodou tohto plánu je, že nebude trvať dlhšie, ako 10 minút. Tak sa do toho pustite a zabudnite na výhovorky.

Hmotnosti kettlebell:

 Muž – 16 kg
 Žena –  8 kg

Cvičenie # 1:

Každú minútu začínate novú sériu. Ako rýchlo stihnete odcvičiť tú prvú, je na vás.  Ak nestihnete do minúty, začínate pri novej minúte znova. Táto technika sa tiež nazýva EMOM. Nasledujúce cvičenie trvá 10 minút.

10-krát Kettlebell swing + 5 angličákov

Cvičenie # 2:

5 kôl:

30 sekúnd Goblet drep
30 sekúnd odpočinku
Odpočinok jednu minútu

8 kôl:

20 sekúnd Kettlebell swing / 10 sekúnd odpočinku

Neprehliadnite: Cvik, vďaka ktorému docielite osí pás: Tieto pohyby vás vrátia späť do formy ako pred 10 rokmi

Cvičenie # 3:

Na čas do 10 minút:

 50 kettlebell swing
 50 skracovačiek
 40 kettlebell swing
 40 skracovačiek
 30 kettlebell swing
 30 skracovačiek
 20 kettlebell swing
 20 skracovačiek
 10 kettlebell swing
 10 skracovačiek

- Najčítanejšie -