Presunúť na hlavný obsah

3 najčastejšie chyby, ak chcete schudnúť z oblasti stehien a zadku: Vyhnite sa hroziacemu jojo-efektu

Chudnutie a diéty

Stehná a zadok patria medzi najproblematickejšie partie. A práve pri chudnutí z nich, sa veľmi často dopúšťame chýb, ktoré nám bránia v tom, aby sme zhodili.

Jednou z najčastejších otázok v súvislosti s chudnutím je - Ako schudnúť zo stehien a zadku. Práve táto oblasť totiž patrí medzi tie najproblematickejšie. Áno, módny priemysel 21. sroročia vytvoril akýsi ideál ženskej krásy. Populárny je trend detskej, dievčenskej postavy. Žiadny zadok, štíhle stehná. Logicky je to potom niečo, čo chce mať každá z nás. Avšak práve pri zhadzovaní z tejto oblasti sa dopúšťame najčastejších chýb. Ktoré nám bránia dopracovať sa k cielu? 

Čítajte tiež: VIDEO: Prečo cvičiť s kettlebellom a spáliť tak najviac tuku: Tréningový plán pre začiatočníkov

1. Zabudnite na striktné diéty

Práve tie sú totiž zodpovedné za to, že ak chudneme, zhadzujeme kilá na celom tele. Nie je možné zamerať sa len na určitú oblasť. Navyše, ak nepatríte k milovníkom prísne zdravého stravovania, je veľmi pravdepodobné, že takýmto životným štýlom sa dopracujete len k jednému, k jo-jo efektu. Preto ak chcete tvarovať a zhadzovať z určitých partií, venujete pozornosť skôr cvičeniu, ako zásadnej zmene jedálnička. Verte, že to prinesie výsledky oveľa skôr a efektívnejšie. 

2. Nesprávna technika tréningu

Mnohé z nás is myslia, že ak budú vo fitku robiť oveľa viac opakovaní, dopracujú sa ku krajšiemu telu oveľa skôr. Aj tu však táto rovnica neplatí. Nemusíte robiť 20 - 30 opakovaní z každého cviku, keď je vaším cieľom dosiahnuť pevný zadok. Pri takýchto počtoch nestimulujete potrebné svaly, aby rástli a boli pevnejšie, ale zvyšujete im odolnosť a to nechcete. Je  oveľa lepšie cvičiť s väčšou intenzitou a použiť vyššiu váhu. Vtedy vám úplne stačí 7-14 opakovaní a uvidíte, že to bude mať efekt. 

Neprehliadnite: Odložte činky! Toto sú najlepšie cviky na ramená, vďaka ktorým budete pôsobiť štíhlejšie

3. Nadmerné kardio cvičenie

Aj vy začínate a končíte vo fitku dlhým kardiom? Chyba. Príliš veľa kardio cvičení, totiž uvoľňuje v tele stresový hormón kortizol. A ten nám spôsobuje okrem iného aj odbúravanie svalstva. Čím menej svalov máme, tým je náš metabolizmus pomalší a my spálime menej kalórií. No a zároveň partie, ktoré chceme tvarovať sa nám nedarí dostať do požadovaného vizuálu. Takže beh skráťte nabudúce aspoň na polovicu.

Najlepšie cviky na zadok a stehná

  • Hlboké drepy
  • Výstupy na platformu
  • Malý mostík
  • Zanožovanie (dvíhanie nohy do zadu)
  • Dvíhanie nohy do strán
  • Výpady do strán so závažím

Ktorá partia tela, Vám robí pri chudnutí najväčšie problémy?

spolu hlasovalo 281 ľudí

Zadok
25
Brucho
180
Stehná
76

- Najčítanejšie -