Presunúť na hlavný obsah

Najväčšie triky, ako oklamať svoje telo: Takto si cestu za chudnutím a krajším telom skrátite

Fitness

Chudnutie je boj na dlhé trate. Ale existuje spôsob, teda vlastne niekoľko spôsobov, ako si túto trať skrátiť.

Jablko

Kedykoľvek vás prepadne chuť na sladké, majte pri sebe jablko. Ráno, na obed či večer. Na svoje si prídu vaše chuťové poháriky, no tiež metabolizmus. Nemusíte mať výčitky, nech si ho dáte kedykoľvek. Jablko je zdravou "maškrtou", takže ho noste neustále pri sebe. Lepšieho spoločníka pri chudnutí nenájdete.

Podvádzajte

Samu seba. Pre vaše dobro. Používajte menšie taniere, aby ste mali pocit, že máte dostatočne veľkú porciu. I keď bude vlastne o polovicu menšia, ako zvyčajne býva. Okrem toho vymeňte príbor tiež za menší. Takéto vizuálne oklamanie samého seba dokáže naozaj veľa. Nezabúdajte tiež, že i oči jedia, tak vaše jedlo by malo nie len chutiť, ale zároveň aj výborne vyzerať. Lepšie si jedlo vychutnáte a tiež to výrazne ovplyvní vaše spaľovanie. Odborníci majú v rukáve ešte jeden trik. Znie divne, ale vraj zaručene funguje - presvedčte svoju myseľ, že i nezdravé jedlá sú pre život veľmi dôležité. Ak o tom presvedčíte samých seba, tak chuť na sladké zmizne rýchlejšie, ako by ste čakali. Nevieme, čo je za tým, ale na druhej strane veríme tomu, že myseľ je silný nástroj... Tak prečo to nevyskúšať?

Vyskúšajte tiež: Efektívnejší spôsob ako si vyformovať postavu: Kritické partie sa stanú minulosťou, ani sa nenazdáte

Stolujte

Dôležité je sústrediť sa na to, čo jete. Akonáhle začnete obedovať či večerať pri televízií, bude to mať veľký vplyv na vašu postavu. Pri tejto činnosti sa totiž nesústredíte na to, čo máte na tanieri, jedlo rýchlo do seba hodíte. Môže sa stať, že čoskoro budete opäť hladní. Takže radšej obetujte obľúbený seriál pre svoju postavu a každé jedlo dňa si vychutnajte za stolom.

Voda

Klišé, že? Ale aké pravdivé. O tom, že hlad, je vlastne prezlečený smäd, ste sa určite už neraz presvedčili. Takže majte fľašu alebo pohár vody pri sebe a vždy, keď budete mať pocit, že ste hladní a poriadne sa napite. Oklamete žalúdok a vyvarujete sa drobným prehreškom, ktoré by vám postavu snov nevykúzlili...

Mohlo by vás zaujímať: VIDEO: Prečo cvičiť s kettlebellom a spáliť tak najviac tuku: Tréningový plán pre začiatočníkov

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus