Presunúť na hlavný obsah

Kritická partia každej ženy: Takto elegantne sa môžete zbaviť visiacej koži na rukách aj vy

Fitness

Ruky, konkrétne ich horná časť, dokážu v staršom veku potrápiť nejednu ženu. I keď ste štíhla, visiaca koža sa vám vôbec nemusí vyhnúť. Ako sa jej teda zbaviť?

Kritická partia

Ochabnutá a povisnutá pokožka od určitého veku trápi každu ženu, bez ohľadu na to, či je štíhlejšia alebo nie. Tento neestetická problém však môžete hravo zvládnuť, ak sa mu začnete venovať s dostatočným predstihom a nepoľavíte.

Po 30-tke stráca každá pokožka elasticitu, pretože sa znižuje prirodzená tvorba estrogénu, ktorý má za následok tiež cirkuláciu krvi v tkanivách. Nemusíte však utekať hneď do posilňovne zdvíhať ťažké váhy. So správnymi cvikmi to zvládnete i v pohodlí domova. Postačí vám polhodinka denne (alebo aj každý druhý deň).

Prečítajte si: Veľká chyba žien po pôrode: Skôr, ako zamierite do posilňovne, vyskúšajte toto cvičenie

Joga

O tom, že toto cvičenie prináša so sebou rad benefitov, už viete. A práve jedným z nich sú krásne spevnené ruky. A čo je dobrá správa, nemusíte byť jogínkou či zvládať ju na profesionálnej úrovni. Hravo si vystačíte i klasikou - pozdravom slnku. Ak ho budete praktikovat denne tak 20 minút, vaše ruky sa dokonalo spevnia.

Tricepsový kľuk

Vychádza taktiež trochu z jogy - východnou pozíciou je plank na natiahnutých rukách, kroté máte blízko tela. Prsty roztiahnite a nasmerujte pred seba. Následne ohnite lakte a urobite kľuk, ale držte ich stále pri tele a neklesnite nižie pod ich úroveň. V tomto prípade dostáva dostatočne zabrať i vaše brucho, ktoré musí byť dokonalo spevnené. 3 série po 7 opakovaní denne vám hravo postačia.

Pozrite si: VIDEO: Prečo cvičiť s kettlebellom a spáliť tak najviac tuku: Tréningový plán pre začiatočníkov

Mŕtvy ťah

Ďalší účinný cvik, ktorým posilníte práve túto partiu tela (a ako bonus, aj zadoček). Ideálným pomocníkom v tomo prípade je ketltbell. Nohy si dajte na šírku ramien a uchopte ketltebell (alebo činku) ronvako oboma rukami. Narovnajte sa a mierne predkloňte, vypnite hrudník a začnite zdívhať kettlbel (maximálne do úrovne bedier), ktorý máte uložený medzi nohami. Hlavu držte stále hore a nechýbte ňou, rovnako ako ničím iným. Stačí 3 série po 10 opakoví denne a výsledky sa dostavia veľmi rýchlo. Ak ste tento cvik nikdy necvičili, skúste ho najprv pod profeionálnym dozorom.

Vyskúšajte: Cvik, vďaka ktorému dokážete zhodiť 10 kíl v priebehu 8 týždňov: Bude vás to však stáť aj odriekanie

 

 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus