Presunúť na hlavný obsah

Týmto nápojom sa počas vianočných večierkov vyhnite: Vašej pleti škodia najviac

Zdravie

Ak vás čaká ešte niekoľko večierkov a chcete ich prežiť bez ujmy na svojej pleti a postave, vyhnite sa konzumácii týchto.

Piť či nepiť?

Vianočné večierky, Silvester... Len málokedy sa to zaobíde bez alkoholu. Samozrejme, neexistuje drink, ktorý by pleti či postave neškodil vôbec. Ale ak predsa len chcete osláviť nový rok s pohárikom v ruke, voliť by ste mali najmenšie zlo. 

Prečítajte si: 3 super čistiace nápoje, ktoré pred Vianocami zachránia vašu postavu

Kvalitná whisky, ružové víno alebo pivo patria práve do tej skupiny "menej" zlých. Samozrejme, ak ich pijete v primeranom množstve. No naopak, ak si celú noc budete dopriavať miešané drinky, rum alebo nekvalitné vína, koledujete si, okrem migrény, aj o zhoršenie pleti. Tieto drinky totiž obsahujú veľa cukrov, ktoré majú za následok vyrážky na tvári, poblednutie aj stratu pružnosti. 

Dokonca ani s červeným vínom nie je na tom o nič lepšie. Vyrážky, opuchnutá tvár, kruhy pod očami a tiež bolesť hlavy dokáže spôsobiť aj jeden pohár červeného vína denne počas jedného týždňa. Takže by ste mali zabudnúť na večerné rituály pri večeri, ak sa chcete vyvarovať týmto problémom. 

Mohlo by vás zaujímať: Jeden z najrizikovejších spôsobov chudnutia: Ženy si nedajú povedať a takto prichádzajú o dôležité vitamíny z tela

Prečo sa naša pleť nedokáže s alkoholom popasovať? No predovšetkým bude za tým hneď niekoľko faktorov. Alkohol našu pleť dehydratuje, oberá o vitamíny a dôležité živiny. Okrem spomínaných problémov sa môže dostaviť aj sčervenanie tváre či popraskanie žiliek. 

Alkohol však vplýva aj na na naše vlasy a to tak, že ich vysušuje. A tiež zanecháva suché a krehké, vďaka čomu dochádza k ich lámavosti. 

- Najčítanejšie -