Presunúť na hlavný obsah

3 chutné nápoje, ktoré majú dvojitý zásah: Naštartujte metabolizmus a rozžiarte pleť vďaka týmto surovinám

Zdravie

Pleť a postava. Dve veci, ktoré ženy riešia počas svojho života najčastejšie. Pritom cesta ku krajšej pleti či štíhlejšej figúre nemusí byť taká náročná.

Začneme však zákazom. Alebo malým upozornením. Ak naozaj chcete zmeniť svoju pleť, musíte preto urobiť viac, ako len pridať nejaké veci do jedálnička. V prvom rade, a to je najdôležitejšie, bez obmedzenia, resp. vynechania cukrov a alkoholu, sa žiadnej zmeny nedočkáte. Ale ak do toho pôjdete naplno, tak výsledky sa dostavia už do 4 týždňov. Pretože presne za takýto čas sa naša pleť dokáže výrazne zmeniť. A to, samozrejme, platí aj pre chudnutie. Nemôžete čakať zázrak počas jednej noci. Ale ak sa do toho poriadne obujete, výsledky sa môžu dostaviť skoro.

Prečítajte si: Superpotravina, ktorá znižuje cholesterol v krvi: Podporuje trávenie a má veľmi nízky obsah kalórií

Dajte zelenú týmto potravinám

Smoothies nápoje sú boomom, ktorý si podmanil celý svet. A veď prečo nie. Sú zdravé, chutné, ráno zasýtia a pripravené sú do pár minút. Potrebujete len správne ingrediencie a môžete sa pustiť do experimentovania. Určite by vám tak doma nemali chýbať tieto veci:

Zázvor

Každý ho pozná. Zázvor je potravina, ktorá spôsobila hotový boom a dnes si už bez nej jesenné obdobie nevieme predstaviť. Okrem toho, že pomáha udržiavať našu imunitu v dobrej forme, osvedčil sa i ako "liečiteľ" pleti. A to vďaka vysokému množstvu antioxidantov a faktu, že pôsobí protizápalovo. Dve šálky každý deň a zdravie i krása vás nebudú obchádzať.

Mohlo by vás zaujímať: Zaručené triky, ako si udržať mozog v kondícii: Robte pravidelne týchto 5 vecí a oddialite starnutie

Avokádo

Ďalšia potravina, ktorá žne úspech v našich kuchyniach. Avokádový ošiaľ trvá už niekoľko sezón a my máme z toho nesmiernu radosť. Pretože i táto potravina dokáže narobiť s telom a hlavne s pokožkou zázraky. Avokádo je bohatým zdrojom zdravých tukov a má veľké množstvo vitamínov B a C.

Zeler

Aj o zeleri bolo poslednú sezónu toho popísané až až. Ale, samozrejme, všetko je to pravda. Hlavne stopkový zeler, z ktorého sa robia smoothies nápoje dokáže dokonalo zmeniť našu pleť. Len jeden pohár denne a budete udivené z toho, čo sa s vašou tvárou začne diať. Dokonca medzi jeho benefity patrí i fakt, že pomáha oddialiť starnutie pleti. Takže smelo do toho!

Vyskúšajte tiež: Jesenný detox obličiek a pečene: Držte sa týchto troch zásad a vaše nové telo sa stane realitou

Horká čokoláda

Jedine ak je skutočne horká a kvalitná. Vtedy je bohatá na veľké množstvo antioxidantov, ktoré sú prospešné našej pleti. Pár toboliek si môžete dopriať i vy, a to bez toho, aby ste následne mali výčitky. A nezabúdajte, že čím horkejšia - tým lepšia. I pre pleť, i pre postavu.

Miešajte

A teraz prejde ku konkrétnym 3 receptom, ktoré si z nich môžete pripraviť:

Zeler, zázvor, špená, šťava z jednej limetky - všetko hoďte do mixéra a rozmixujte. Podľa potreby môžete pridať vodu a chia semiačka, ktoré sa vždy hodia.

2 čl kakaa, 1 menší banán, 92% horká čokoláda a mandľové mlieko. Postup je rovnaký. Suroviny rozmixujte a môžete vypiť.

2 avokáda, 2 banány, 2 deci mlieka (mandľové), pol lyžičky mletej škorice. Suroviny rozmixujte a svoj deň tak môžete odštartovať naozaj zdravo.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe