Presunúť na hlavný obsah

Najväčšie mýty o póroch, ktorým veria všetky ženy: Je možné sa ich vôbec zbaviť?

Krása

Póry má každý človek. Len niekto väčšie, niekto menšie.

V prvom rade by ste si mali uvedomiť jednu základnú vec - póry sú potrebné pre pokožku. Produkujú totiž maz, ktorý ju chráni. Takže tvrdenie "veď tá žena vôbec nemá póry" nie je nikdy pravdivé. Všetci ich máme. Problémom však je ak sú príliš veľké, znečistené, upchaté...

Lenže aj pri tomto musíte myslieť na jedno - nikto sa nikdy na vás nebude pozerať tak, ako sa na seba pozeráte vy v zrkadle. Vo výsledku máte skreslený pohľad, vďaka čomu ženy vnímajú častokrát svoju pleť oveľa horšie. A čo teda známe mýty o póroch? 

Mohlo by vás zaujímať: 5 tipov ako vyzerať a cítiť sa mladšie: Čo vám uberie vek a dodá na sexappeale?

Pravda vs lož

Najväčším je samotné otváranie a zatvárenie. Póry, alebo čierne bodky, ako chcete, nemajú svaly takže je nemožné, aby vykonávali túto činnosť. Reči typu - "pozor na teplú vodu, tá otvorí póry a nanesie sa vám tam špina", sú absolútnym nezmyslom. Svoj obvod zväčšujú len vtedy, ak sú zanesené. 

A tým sa dostávame k ďalšiemu mýtu- zmenšovanie pórov. Ani to nie je úplne pravdivé. Pretože veľkosť pórov je, bohužiaľ, genetický daná. Jediné, čo môžete ovplyvniť, je ich zanášanie a to pravidelným čistením, vtedy sa predsa len trochu svrknú, ale to len o nános, ktorý v nich je. 

Neprehliadnite: Pripravte pleť na sviatky, ktoré na ňu majú vplyv: 7 statočných, vďaka ktorým zvládnete toto náročné obdobie

Dobrou správou však je, že niečo predsa len môžete ovplyvniť a to tvorbu mazu. A tu prichádza na rad napríklad studená voda. Ale neznamená to úplne, že keď si budete každý večer čistiť tvár ľadovou vodou, bude to ok. Póry potrebujú profesionálnu starostlivosť, takže zabudnite na domáce ošetrovanie a nájdite si kvalitnú a profesionálnu kozmetičku. Len ona vám s nimi vie trochu pomôcť. 

A hlavne, žiadne jablčné octy, sóda bikarbóna, produkty s alkoholom, mydlo a iné "overené" babské rady. Tie, práve naopak, tvorbu mazu ešte viac podporia. 

Aby sme vás však na záver potešili, pár rád, ako predchádzať ich začisteniu predsa len máme: 

  • - pridajte peeling do beauty rutiny. Najlepšie sú exfolianty s kyselinou salicylovou. 2xdo týždňa úplne postačí
  • - Retinoidy vás tiež môžu ochrániť. Takže pri výbere sér a krémov skúmajte ich zloženie
  • - osvedčené sú aj pleťové masky s obsahom ílu, ktoré tiež dokážu preukázateľne redukovať kožný maz

Prečítajte si: Ako dôstojne starnúť a cítiť sa stále krásna: Osvojte si týcho 5 trikov a podarí sa vám to s noblesou

- Najčítanejšie -