Presunúť na hlavný obsah

5 tipov ako vyzerať a cítiť sa mladšie: Čo vám uberie vek a dodá na sexappeale?

Krása

Pokiaľ chcete vyzerať stále fresh a mlado, vieme ako na to bez zásahu plastických chirurgov. Áno, aj starnúť sa dá s noblesou a tak, aby ste vyzerali stále rovnako skvele!

Ak túžite po mladšom vzhľade, väčšom prísune energie, chcete sa cítiť sebaisto, máme pre vás zopár overených trikov ako na to. Niekedy sú to totiž úplné drobnosti, ktoré dokážu ubrať vek a ženu rozžiariť. 

Vyskúšajte tiež: Kritická partia každej ženy: Takto elegantne sa môžete zbaviť visiacej koži na rukách aj vy

Ako pomyselne zastaviť čas

1. Vonkajšia krása je zrkadlom vnútorného zdravia 

Tento bod je alfou a omegou a mali by ste si to uvedomiť. Preto je potrebné urobiť maximum, aby ste sa dokázali naladiť na zdravšiu stravu. Jednoducho jej dajte zelenú.  A to doslova. Siahnite prioritne po potravinách tejto farby, nakoľko obsahujú množstvo potrebných vitamínov, minerálov a látok, ktoré zabraňujú predčasnému starnutiu. Dodržiavajte pravidelný pitný režim, keďže vieme, že pri jeho absencii má pokožka oveľa väčší sklon k nedokonalostiam a tvorbe akné. 

2. Sledujte si denný prísun soli a cukru

Ak denne prijímate príliš veľa slaných potravín, zadržiavate si tým vodu v tele. Následne to spôsobuje tzv. opuchnutý vzhľad, vzniká efekt dvojitej brady, či zbytočná celulitída. Rovnako negatívne pôsobí na naše telo aj cukor. Skúste ich konzumáciu eliminovať a uvidíte, že sa nielen budete cítiť lepšie, ale uvidíte to aj na sebe.

3. Pohyb, pohyb, pohyb

Hádam netreba zdôrazňovať, že pre peknú figúru je pohyb nevyhnutný. A s pribúdajúcim vekom to platí dvojnásobne. Cvičenie akéhokoľvek druhu zlepšuje krvný obeh, čo umožňuje pokožke vyzerať perfektne. Dokonca sa v tejto súvislosti hovorí aj o zvrátení procesov starnutia v našej pleti, práve vďaka pravidelnému cvičeniu. 

Pozrite si: VIDEO: Prečo cvičiť s kettlebellom a spáliť tak najviac tuku: Tréningový plán pre začiatočníkov

4. Doprajte si dostatok spánku 

Vedeli ste, že aj kvalitný spánok má vplyv na naše starnutie? Počas hlbokého spánku telo produkuje väčšie množstvo estrogénu a progesterónu. V tomto procese, sa tak tvoria prirodzené mechanizmy obnovy buniek pleti, takže budete vyzerať žiarivejšie po prebudení. Ideálne je nastaviť si spánkový rituál tak, aby ste dodržali osemhodinový cyklus. 

5. Vyhnite sa potravinám, ktoré zafarbujú zuby

Áno, aj taká drobnosť, akou sa na prvý pohľad zdajú byť zuby, prezrádza veľmi veľa. Dokáže z vás urobiť kráľovnú, no zároveň vám aj pridať vek. Záleží to od toho, ako sa o svoj chrup staráte. Biele a zdravé zuby sú totiž doménou zdravia, ale aj krásy a mladosti. Preto by ste mali zo svojho jedálnička vylúčiť potraviny, ktoré majú tendencie zubnú sklovinu sfarbiť. Ide najmä o kávu, zelený čaj, červené víno, sladké nápoje, či sójovú omáčku. Nezabúdajte piť hlavne čistú vodu a pravidelne navštevujte dentálnu hygieničku

Uznávate invazívne skrášľovacie zákroky alebo ste skôr za prirodzené starnutie?

spolu hlasovalo 194 ľudí

- Najčítanejšie -