Presunúť na hlavný obsah

Zima ako v krajine zázrakov: Výnimočné miesta, na ktorých sa snúbi exkluzivita s tradíciami a s ľudským prístupom

Cestovanie

V podstate sú dve skupiny ľudí. Tí, čo zimu milujú a tí, čo ju nemôžu vystáť. Ak patríte do prvej kategórie, máme pre vás niekoľko inšpiratívnych tipov na skutočne výnimočné miesta. Hoci je každé z nich úplne iné, jedno majú spoločné. Dokážete tu vypnúť a najsť tú pravú vianočnú atmosféru.

Dokonalý zimný wellness pre dvojice

400 rokov histórie a rodinnej tradície sú niečo, čím si vás prírodný hotel Forsthofgut získa. Nájdete tu dokonalú kombináciu krásnej prírody s vybavením kozmopolitného luxusného hotela. Majitelia si potrpia na dodrživanie miestnych zvykov, tradící, ktoré si uctievajú v každom smere. Záleží im na tom, aby ste tu prežili výnimočné okamihy a vychutnali si každý jeden prítomný okamih. Veria, že je veľmi dôležité obohacovať sa vzájomne a presne na tom stojí filozofia celého ich kopnceptu. Úprimne, s takýmto mimoriadne ľudským prístupom sme sa doposiaľ hádam nestretli. Toto miesto má akúsi zvláštnu vlastnú atmosféru a auru, ktorá vás buď okamžite dostane alebo nie. 

Nás si získalo nielen prostredím, v ktorom je samotný hotel zasadený, ale aj jeho neuveriteľná kuchyňa. Dokonca majú vlastný trh s domácimi špecialitami, ktoré si môžete vziať domov. Všetko je tu v absolútnom súlade s prírodou, upriamujú tu pozornosť na detaily a snažia sa premeniť nádhernú prírodu, vidiecke kúzlo a staré tradície do moderného šatu. Treba uznať, že im to ide skvele. Verte, že tu si naozaj oddýchte a načerpáte pravú zimnú atmosféru. Majú absolútne skvelé wellness, kde dokážete počas procedúr absolútne vypnúť a skutočne sa preniesť do inej, relaxačnej dimenzie. Jediné mínus tohto miesta je, že budete musieť cestovať o niečo ďalej. Ale tak, občas sa to oplatí no nie? 

Mohlo by vás zaujímať: VIDEO: Zbaľte sa s nami na letnú dovolenku expresne rýchlo: Ukážeme vám, ako to zvládnuť za pár minút

Rodinná vianočná idylka

Pokiaľ patríte medzi zasnené romantičky a milovníčky Vianoc ako my, verte, že na Slovensku dokonalejšie miesto ako je Grand Hotel Kempinski High Tatras, nenájdete. Rozprávkový hotel ako vystrihnutý z knižiek Hansa Christiana Andersena, na brehu Štrbského jazera, patrí jednoznačne medzi naše srdcovky. 

 

 

Navyše v tomto predvianočnom čase to má všetko ešte akési zvláštne čaro. Všade cítiť vôňu dreva, vareného vína, medovníčkov a vy si odrazu naozaj pripadáte ako Alica v krajine zázrakov. Lebo každé vaše prianie vám tu splnia na počkanie. So slovíčkom ”nie” alebo ”nedá sa” sa tu rozhodne nestretnete. Pokiaľ teda cestujete s rodinou, rozhodne sa tu nudiť nebudete. Síce zrejme neabsolvujete romantickú večeru vo vežičke, ktorá je tu skutočnou špecialitkou (aj keď nakoľko ponúkajú babysitting, pokúsiť sa o to môžete), ale skúste psie záprahy, rodinné bežkovanie, požičajte si sánky, alebo sa pokorčuľujte na zamrznutom plese. Aj to má svoje čaro, no nie? My sme presvedčené, že rozhodne. Grand Hotel Kempinski High Tatras je jednoducho láska. Na prvý pohľad. Pre malých aj veľkých.

Prečítajte si tiež: Spoznajte letný dovolenkový raj slávnych na vlastné oči: Užite si dovolenku na pôvabnom Mykonose

Magické miesto s dušou

Penzión Lampášik stojí v objatí prírody v blízkosti centra Donovál, v časti Sliačany a je naozaj magickým miestom. Zasadený v lone prírody, uprostred Národného parku Nízke Tatry, ponúka komorné ubytovanie s puncom dokonalého súkromia a ničím nerušeného relaxu. Absolútny pocit slobody, je presne to, čo toto miesto vystihuje najviac. 

Nebudete tu nikým a ničím obmedzovaný a všetko môžete robiť kedykoľvek a akokoľvek chcete. Neodmysliteľnou súčasťou tohto miesta je aj veselá a ochotná obsluha, ktorá vytvára dokonalú rodinnú atmosféru. Naozaj sa tu budete cítiť ako na návšteve u dobrých priateľov, ktorým na vás mimoriadne záleží. Ich wellness je síce maličké, ale zastrešuje všetko, čo potrebujete, no a navyše je mimoriadne útulné. Nájdete tu fínsku, parnú a infra saunu, vírivku, sudovú biosaunu aj drevenú kaďu, priamo pod hviezdami. Ak si chcete užiť víkend vo dvojici, toto miesto je určite skvelou voľbou. A to veru vieme, o čom hovoríme. 

Nenechajte si ujsť: Cestujú po svete karavanom spoločne s deťmi: Neobyčajná rodinka, ktorá miluje život

- Najčítanejšie -