Presunúť na hlavný obsah

Potraviny, ktoré by ste mali pridať do jedálnička počas zimy najčastejšie: Viete, ktoré to sú?

Zdravie

Vybudovať si silnú imunitu môžete rýchlejšie vďaka správnej kombinácií potravín, ktoré by vám na tanieri počas tohto obdobia nemali chýbať.

Základom je pestrá strava, vyvážený podiel všetkých prospešných látok, ktoré telo potrebuje a ak je to možné, uprednostite lokálne potraviny.

Oranžová na tanieri

To znamená mrkva, tekvica, sladké zemiaky či kari. Toto všetko by ste mali zahrnúť do jedálnička a to pre jeden prostý dôvod - betakarotén. Práve v týchto potravinách je zahrnutý najviac a telo si ho vie hravo premeniť na vzácny vitamín A. Okrem spomínaných veciach ho však môžete nájsť v rajčinách či v červenej paprike.

Prečítajte si: Strava je až 70% úspechu: Metóda prípravy jedla odhalí, na koho sa zbytočne lepia kilá skrytými chybami

Avokádo

Superpotravina, ktorá označenie "super" nenosí len tak. Avokádo v sebe ukrýva zástup vitamínov A, C, D, E a K, zdravé tuky, betakarotén či meď. Preto by ste si aspoň raz do týždňa mali avokádom obohatiť svojej raňajky.

Cesnak

Nevonia, ale dokáže posilniť imunitu ako žiadne iné potraviny. Cesnak je známy svojimi zdraviu prospešnými látkami, ktoré dokážu ochrániť pred chrípkou, ale i vážnejšími chorobami. Jeden strúčik denne dokáže hotové zázraky.

Mohlo by vás zaujímať: Raňajkujete jogurty? Podľa čínskej medicíny je to tá najhoršia možnosť, dajú sa však nahradiť týmto

Vločky

Dve hrsti vločiek denne alebo každý druhý deň vás tiež može zachrániť pred chrípkovou sezónou. Obsahuje totiž látku Arginín, ktorá je veľmi dôležitá pre imunitu. Či už na raňajky alebo počas dňa, na vločky nezabúdajte.

Neprehliadnite: 3 vitamíny, ktoré chýbajú nášmu organizmu najčastejšie: Tento by ste počas zimy mali prijímať pravidelne

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe