Presunúť na hlavný obsah

Krok za krokom k dokonalému obočiu: Vašim najväčším pomocníkom by mal byť tento nenápadný produkt

Krása

Obočie je najvýraznejší prvok našej tváre, preto by sme jeho úprave mali venovať najväčšiu pozornosť. Ako docieliť, aby bolo dokonalé?

V obočí je sila

Dokáže totiž zmeniť celkový vzhľad človeka v priebehu chvíle. Hlavne ženy by si mali dať záležať na jeho dôkladnej úprave. Správny tvar, hustota, farba... Všetky tieto aspekty dokopy stoja za dokonalým obočím. 

Niekto má to šťastie, že ho dokonalé dostal "do vienka". No niektoré ženy s tým musia bojovať. Ale ak do boha vytiahnete tie správne zbrane, výsledok bude dokonalý. Ako teda na dokonalo upravené obočie?

Mohlo by vás zaujímať: Ako si doma odstrániť gél lak? Postup, ako si upravíte nechty šetrne a bez poškodenia

Hustota a tvar

Trend minulých rokov je dávno zabudnutý. Našťastie. Takže žiadne extrémne zbavovanie chĺpkov, práve naopak. Vytrhávajte len tie, ktoré fakt musíte - medzi obočím alebo na jeho konci... Netrhajte nič navyše, verte, že sa hodí každý jeden chĺpok. Navyše, husté obočie pôsobí oveľa mladistvejšie, než "čiarky", ktoré sa nosili v 90-tych rokoch. Ak však máte neresti z mladosti a husté obočie vám roky už nevie narásť, siahnite po ceruzkách na obočie, ktoré dokonalo doplnia chýbajúce chĺpky. Postupným prikresľovaním si vytvoríte dokonalo súmerné obočie, ktoré bude pôsobiť prirodzene. Osvedčené sú v tomto smere aj gély na obočie.

Farba

Základné pravidlo, ktoré roky platí a nemení sa - obočie by malo byť o odtieň max. dva tmavšie, ako je vaša farba. Ženy často robia chyby v tom, že si obočie dofarbujú ceruzkami, ale vôbec, vôbec by ste ich na tento krok nemali používať. Ceruzky sú na vytvarovanie, ale na "vyfarbovanie" rozhodne voľte práškové tiene. Pôsobia jemnejšie, prirodzenejšie. Dnes je na trhu skutočne veľké množstvo paletiek, takže je úplne jedno, či ste bruneta, blond, bielo vlasá či ryšavá. Nemusíte mať strach, že nenájdete vhodnú paletku pre vás. 

Vyskúšajte tiež: 5 produktov, ktoré sú nad zlato: Toto by malo byť súčasťou vašej beauty rutiny po 25 veku

Úprava

Kefka na obočie a vazelína. Duo, ktoré by sa malo v tomto smere stať vašim najlepším priateľom. Práve s týmito pomôckami docielite efekt, po ktorom túžite. Dnes je veľkým trendom mať krásne upravené, učesané obočie a ak ho ešte pretriete vazelínou, bude krásne rozžiarené a bude upravený tvar držať celý deň. Takže práve vazelína je to "must-have", ktoré rozhodne nemôže chýbať vo vašej kozmetickej taške. 

Neprehliadnite: VIDEO: Jarné líčenie podľa Jany Olšinskej: Fialová je hitom sezóny, s týmto trikom bude váš make-up žiarivejší

FEMINITY BEAUTY: Pár správnych produktov vám stačí na to, aby vaše obočie bolo dokonalé

1. Ceruzka na obočie Dior DiorShow Brow Styler, 2. Kefka na obočie Diva&Nice Cosmetics, 3. Vazelína Ziaja, 4. Paletka na obočie Chanel LA PALETTE Sourcils De Chanel Brow Powder Duo, 5. Ceruzka L’Oréal Paris Brow Artist Micro Tattoo, 6. Gél na obočie Maybelline, Tattoo Brow

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus