Presunúť na hlavný obsah

Kyselina mliečna rozžiari každú pleť: Prečo by sa mala stať súčasťou vašej rutiny?

Krása

Počuli ste už o kyseline mliečnej? Ak nie, tak zbystrite pozornosť. Takýto produkt by nemal chýbať ani vo vašej kúpeľni.

Dôležitá kyselina

Ak ste sa doteraz nestretli s pojmom kyselina mliečna, tak by ste mali zbystriť pozornosť. Je rovnako dôležitá pre krásu a zdravie pleti, ako "stará-známa" hyaluronka. I keď možno slovo kyselina rezonuje v našich ušiach odstrašujúco, nedajte na to. Kyseliny majú svoje miesto a opodstatnený význam v beauty priemysle. 

Mohlo by vás zaujímať: 5 produktov, ktoré sú nad zlato: Toto by malo byť súčasťou vašej beauty rutiny po 25 veku

AHA, teda alfahydroxy kyseliny patria medzi najčastejšie používané kyseliny v kozmetike. Poznať ich môžete napríklad aj pod označením „ovocné kyseliny“, čo samo o sebe naznačuje, kde sa prirodzene nachádzajú. Medzi najpoužívanejšie v tomto smere patrí kyselina mliečna, ktorá dokáže rozžiariť vašu pleť. Môžete ju použiť, ak máte suchú a citlivú pleť, no zároveň neuškodí ani zmiešanej či mastnejšej pleti. Kyselina mliečna 80% je kyselina vyrobená fermentáciou a má rastlinný pôvod. Vyhladzuje a omladzuje pokožku, podporuje obnovu buniek a zlepšuje pružnosť pokožky. Je to miernejšia alternatíva k použitiu kyseliny glykolovej v kozmetike. Často sa tiež používa k úprave pH kozmetických výrobkov a tým zlepšeniu ich stabilizácie.

Neprehliadnite: Rok 2020 prinesie novinky v oblasti krásy: Tento trend charakterizuje skutočnú ženskú krásu!

Obzvlášť séra s vysokým obsakom kyseliny mliečnej sú tým produktov, ktorý by po 30-tke rozhodne nemal chýbať vo vašej beauty rutine. Už po pár hodinách je použitie takéto séra na pleti viditeľné.  

TOP benefity kyseliny mliečnej:

  • exfoliujú pleť na povrchu - urýchľujú proces obnovy kožných buniek tým, že zbavujú pleť odumretých kožných buniek (dokonca šetrnejšie ako mechanický peeling)
  • zlepšujú celkovú textúru pleti, redukujú veľkosť pórov a pleť ostáva zjednotená a rozjasnená
  • dokážu zbaviť pleť prebytočného mazu
  • zvyšujú hydratáciu pleti
  •  pomáhajú spomaľovať proces prirodzeného starnutia stimuláciou tvorby kolagénu
  •  pomáhajú zosvetliť pigmentové škvrny a zlepšujú stav slnkom poškodenej pleti

Vyskúšajte: Rozdráždite mužské zmysly: Tieto 3 ingrediencie dokážu dostať každého muža do kolien

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus