Presunúť na hlavný obsah

Ženský vitamín krásy je kľúčom k mladosti: Rozhodli sme sa o toto tajomstvo úspechu podeliť

Krása

Krása ide zvnútra a preto je dôležité cítiť sa vo vlastnom tele najlepšie, ako viete. Prezradíme vám, ktorý vitamín sa spája práve s touto ženskou krásou.

Ženy v dôsledku čoraz väčších vedomostí upriamujú pozornosť na svoje telo, avšak trend sa predsa len zmenil. V súčasnosti je vo svete veľkým hitom focus na vitamíny a doplnky, ktoré telo potrebuje. Ženy sú si vedomé toho, že mladosť im nezaručia plastické operácie, ale dôkladnejšia starostlivosť o telo zvnútra. 

Aj keď na prelome zimy a prichádzajúcej jari väčšinou riešime najviac vitamín D, existuje ešte jeden vitamín, ktorý je pre naše telo rovnako dôležitý, a tým je vitamín K. 

Prečítajte si: 5 hormónov, ktoré sú zodpovedné za to, koľko vážite: Pre toto by ste ich mali mať pod kontrolou

Ženský vitamín krásy

Vitamín K2 sa spája s údržbou našich kostí a tkanív, zatiaľ čo K1 sa viaže so správnou zrážanlivosťou krvi. Oba aspekty sú však pre krásne zdravé telo ženy nesmierne dôležité. 
Zdravé a pevné kosti, kvalitné a pevné nechty či husté vlasy. Presne toto má na svedomí príliv vitamínu K2 do tela. 
Doktorka Kate Rhéaume-Bleue tvrdí, že práve vitamín K2 mnohým ženám chýba a je prevenciou proti vzniku rakoviny aj vrások, ktoré mnohým dámam naháňajú strach. Vitamín K2 je rozpustný v tukoch a môžete ho prijímať tiež v strave. Kde ho teda nájdete?

V čom všetkom sa nachádza?

Vitamín K2 sa nachádza vo fermentovaných potravinách a v živočíšnych mliečnych výrobkoch (mlieko, maslo, ghí, syry, žĺtky z kuraťa). Dôležité je, aby zvieratá, z ktorých sa výrobky získavajú, boli chované na pastvine a jedli rýchlo rastúcu trávu. Vitamín K1 sa zase nachádza v tmavej listovej zelenine a jej príjem je takisto veľmi dôležitý, do tela sa však vstrebáva menšie množstvo ako pri vitamíne K2, tam je vstrebávanie jednoduchšie. 

Neprehliadnite: 4 masky, ktoré zachránia vašu tvár: Rozžiarte pleť za pár minút

Vitamín K2 je významným aspektom nášho tela:

  • pomáha udržiavať zdravie a pevnosť kostí
  • má na svedomí zdravé žily 
  • zdravé a silné zuby
  • je prospešný pre náš mozog 
  • potláča a odďaľuje vznik vrások

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus