Presunúť na hlavný obsah

Niekoľko cenných rád, ako získať objem vo vlasoch: Riedke vlasy získajú nový nádych!

Krása

Riedke vlasy odolávajúce vplyvom vonkajšieho prostredia dostávajú zabrať. Ak túžite po väčšom objeme a lepšom tvare vlasov, vyskúšajte tieto jednoduché tipy!

Riedke vlasy trápia nejednu z nás a obzvlášť v tomto období, keď suchý vzduch strieda vlhkosť a absencia vitamínu D priamo zo slnečného žiarenia. Ako môžete svojvoľne docieliť zlepšenie objemu vlasov? Dá sa to, vyskúšajte niektorý z týchto tipov, na každú z vás môže fungovať niečo iné v závislosti od toho, aký typ vlasov máte a kam potrebujete vniesť objem – či do končekov alebo naopak ku korienkom vlasov.

Inšpirujte sa: Účesy z prehliadkových mól na jar 2020: Spoznajte trendy, ktoré budú kraľovať prichádzajúcej sezóne

Nedbalé vlny vytvoria bohatú štruktúru

Ak ste plavovláska alebo blondína, vyskúšajte čarovať s účesom. Nedbalé vlny, ktoré dosiahnete pomocou natáčiek so suchým zipsom vnesú do vášho účesu bohatú štruktúru a objem. Stačí rozdeliť vlasy na hrubšie pramene a s natáčkami vyfénovať. Nechajte ich následne vychladnúť a po 20 minútach dajte dolu a prstami rozstrapaťte tak, aby vlny boli čo najprirodzenejšie. 

Púder ku korienkom vlasov vykúzli nadýchaný objem

Ak nemáte dostatok času, najideálnejšou voľbou je púder alebo suchý šampón, mali by ste ho mať však predom otestovaný, každému sedí niečo iné. Stačí naklepať ku korienku vlasov a ihneď vlasy získajú nadýchanejší objem. Vlasy takto absorbujú časť mastnoty, ktorá sa týka riedkych vlasov a púder im dodá pružnosť a tvar. 

Zmeňte stranu, na ktorú si češete cestičku

To, ako si upravujeme vlasy, si naša hlava pamätá. Preto z času na čas môžete vyskúšať meniť cestičku. Ak ste doteraz boli zvyknuté nosiť vlasy s cestičkou doľava, urobte zmenu a nasmerujte ich doprava. Áno, je to nezvyk a každý má svoj obľúbený „profilový“ uhol, za pokus však nič nedáte. Z výsledku budete prekvapení. Korienky budú viac vzpriamené a vďaka tomu sa zvýši prirodzene váš objem najmä v hornej časti hlavy. Mimochodom, veľa žien si tiež nesprávne umýva vlasy a šampón sústredí len na hornú časť vlasov na úkor tej spodnej, pritom hustota je väčšia práve v strede vlasov. Skúste zmeniť tento návyk.

Neprehliadnite: Trendy nechty na rok 2020: Aká manikúra je IN, čo je naopak OUT a označené odborníkmi za veľký prešľap?

Výraznejšie podstrihnutie 

Veľa žien má zo strihania viac ako 2 cm doslova strach, pritom netreba žiadnu paniku. Nielen podstrihnutie, ale niekedy aj ubrať viac centimetrov zospodu znamená, že vaše vlasy ihneď získajú nový šmrnc. Obzvlášť, u tých žien, ktoré strihanie dlhodobo ignorujú a ak sa dajú podstrihnúť, tak len na pol centimetra alebo centimeter. Niekedy je to na škodu. Ak vás preto trápia riedke vlasy najmä v oblasti spodnej časti vlasov, odporúčame ubrať pár centimetrov. Vlasy vystúpia vyššie a bohatý objem tak máte bez použitia akýchkoľvek stylingových prostriedkov.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus