Presunúť na hlavný obsah

5 produktov, ktoré sú nad zlato: Toto by malo byť súčasťou vašej beauty rutiny po 25 veku

Krása

Nepodceňujte silu niektorých produktov. Čím skôr ich začnete používať, tým lepšie.

Dokonalá pleť môže byť výsledkom dobrých génov, no zároveň i dobrej starostlivosti. A tú by ste nemali podceňovať už v relatívne mladom veku. Nečakajte na prvé vrásky či nedostatky... Začnite už v 25-tke. Zadovážte si týchto 5 "statočných", ktorí sú nad zlato.

Mohlo by vás zaujímať: Jarná manikúra, ktorú zvládnete z obývačky: Tieto trendy hrajú prvé husle

Čistiaci gél

Absolútny základ. Pretože bez dokonalo čistej pleti vám budú všetky prípravky úplne zbytočné. Lenže nie je čistiaci gél ako čistiaci gél. Pri jeho nákupe by ste do úvahy mali brať hneď niekoľko vecí. Predovšetkým typ vašej pleti. Ak je citlivá, problematická, mastná, suchá... Na každú platí niečo iné. A i keď sa vám to nebude páčiť, v tomto prípade sa stávka na kvalitu vypláca niekoľkonásobne. Pri nákupe sa poraďte s odborníkom. Ak trafíte do čierneho a nájdete čistiaci gél, ktorý je ako šitý na vašu pleť, máte z polovice vyhrané.

Sérum

Vašim najlepším kamarátom by malo byť sérum, ktoré je povinnou výbavou po 25-ke. A opäť platí to, že vyberať musíte podľa typu pleti. Ak vás trápia póry a problematická pleť, skúste sérum s obsahom niacinamidu, na mdlú pleť pomáha kyselina mliečna, na fľakatú ovocné kyseliny. Sérum dodá vašej pleti všetko, čo potrebuje, vstrebáva sa do hĺbky pleti a pôsobí efektívnejšie ako krémy.

Prečítajte si: Mastné vlasy v tomto období trápia nejednu z vás: Stačí zmeniť tento návyk a získajú objem a lesk

Očný krém

Možno nemáte viditeľné vrásky, ale verte, že očný krém potrebujete. Ako prevenciu. A prevencia nikdy nie je na škodu. V tomto prípade nemusíte vyslovene siahnuť po luxusných krémoch. Efektívne sú i tie lacnejšie. Ak teda nemate viditeľné problémy a naozaj chcete očný krém mať ako prevenciu. 

Hyaluronka

Asi nikomu netreba predstavovať kyselinu hyaluronovú.  Ide čisto o hydratačnú záležitosť, takže ak váhate medzi výberom medzi rôznymi kyselinami, túto môžete naozaj používať so všetkým a kedykoľvek. Ak si zaobstaráte kyselinu hyaluronovú v podobe séra, nanášajte ju na navlhčenú pleť. Vo vode sa rozpúšťa najrýchlejšie, a tak sa dokáže vstrebať do pleti účinnejšie. Odborníci sa zhodujú, že ak budete používať kyselinu hyaluronovú pravidelne, naozaj dokážete „zastaviť čas“. Čo v preklade znamená, že táto kyselina je naozaj omladzujúca. 

Neprehliadnite: "Jahodové nohy" vznikajú nesprávnym holením a na šarme nepridávajú: Takto efektívne sa ich však môžete zbaviť

Denný krém

A samozrejme, netreba zabúdať na denný krém. I keď všetky predchádzajúce produkty sú dôležitejšie, aj denný krém zohráva určitu funkciu. Je vonkajšou bariérou medzi nečistotami, a ak opäť budete voliť odbornejšie, tak i ten môže dať vašej pleti aj benefity navyše. Netestujte ale stále niečo nové. Nájdite si jeden, správny a buďte mu verná až kým neprídu "nové" problémy

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus