Presunúť na hlavný obsah

Ako zakryť odrasty na vlasoch: Poradíme vám, ako to vyriešiť bez pomoci kaderníka

Krása

Čím svetlejšie vlasy, tým viditeľnejšie rozdiely medzi farbenými a prirodzenými vlasmi. Ako si však poradiť, keď potrebujete tento nedostatok vyriešiť bez pomoci kaderníka?

To, čo nám prišlo ešte pred pár týždňami ako prirodzené je dnes trochu inak a s mnohými vecami si musíme poradiť sami. Napríklad aj s odrastenými vlasmi, ktoré budeme musieť kamuflovať bez pomoc šikovných rúk kaderníkov

Máme pre vás niekoľko tipov, ako si dočasne s týmto problémom poradiť. Predtým, než sa však vrhnete do domáceho farbenia farbami z drogérie, uvedomte si, že jeden mesiac by vám nemal stáť za „pokazené“ vlasy, z ktorých sa budete spamätávať ešte niekoľko ďalších mesiacov. Profesionálni kaderníci práve s takýmito po domácky odfarbenými vlasmi majú najviac práce a vaše vlasy by to pocítili aj čo sa týka pružnosti a zdravia, nehovoriac o lesku.

Inšpirujte sa: Mastné vlasy v tomto období trápia nejednu z vás: Stačí zmeniť tento návyk a získajú objem a lesk

SOS pomoc v podobe farbiaceho pera

Farbiace pero plní funkciu akejsi „retuše“ a je dočasným riešením. V ponuke je škála odtieňov, z ktorej vyberajte tak, aby odtieň bol čo najpodobnejší práve farbe vašich vlasov. Aplikácia je jednoduchá a to vďaka kefke, ktorá drží farbu a vy sa tak nemusíte báť, že by farba kvapkala. Tieto perá nie sú jednorázové, vydržia až približne desať použití, pričom aplikácia tohto farbeného krytia znesie až dve-tri umytia vlasov. 

Suchý šampón

Dĺžka vlasov, ktorá nám od korienkov vyrastie približne za mesiac sa pohybuje v rozpätí od 1,5 cm-2 cm, samozrejme, u každej ženy je to inak. Zatiaľ čo blondínky bojujú s rozdielmi u korienkov, tmavovlásky si musia poradiť s vyrastajúcimi šedinami, ktoré sú na ich farbe oveľa viac viditeľnejšie v porovnaní so spomínanými blondínkami. Suchý šampón je jedným z riešení, ako korienky alebo drobné nedostatky prekryť rýchlo a prirodzene. Doba dnes umožňuje kúpiť si taký, ktorý má pigmentáciu vzhľadom na rôzne farby a dokáže tieto nedostatky pár strekmi prekryť. 

Pravidelnejšie umývanie vlasov

Pokiaľ si nechcete na vlasy radšej nič aplikovať, chápeme vaše rozhodnutie. Prispieť k lepšiemu pocitu však môžete aj pravidelnejším umývaním vlasov. Vyrastajúce vlasy sú totiž často tmavšie ako tie v strede hlavy a na pohľad tým pádom aj mastnejšie. Ak chcete dosiahnuť prirodzenejší efekt pripomínajúci „balayage“, musíte zmatniť hornú časť vyrastajúcich vlasov. 

Neprehliadnite: 4 masky, ktoré zachránia vašu tvár: Rozžiarte pleť za pár minút

Doplnky do vlasov

Výhodou nastávajúceho obdobia je, že môžeme do našich vlasov vniesť závan jari a leta a to pomocou vhodne zvolených vlasových doplnkov. Účesy inšpirované retrom a 60. rokmi, na ktoré vám bude stačiť len šatka alebo turban. Farebné varianty vnesú do vášho vlasového stylingu svieži závan a potešenie z prichádzajúcich slnečných dní. 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus