Presunúť na hlavný obsah

Letná manikúra a farby na nechty: Ženy, ktoré milovali francúzsku manikúru si prídu na svoje

Krása

Záplavu farieb tentokrát vystriedajú odtiene telovej a ružovej, pričom na scénu hlási pomaly návrat francúzskej manikúry. Neveríte? Začnite si všímať okolie, uvidíte ju na nechtoch žien čoraz viac.

Metalické farby

Metalické odtiene lakov na nechty boli v lete doposiaľ skôr raritou. Pritom odraz slnka a lesk nás sprevádza počas horúcich dní všade. Prvý lak na nechty Dior inšpirovaný slnečnými lúčmi. Odtieň z limitovanej edície 026 Sun Glow Gold Bronze je zároveň akousi ochranou pred soľou a pieskom. Môžete aplikovať buď samostatne alebo aj ako vrchnú vrstvu na iný odtieň laku. Vyznačuje sa hladkým a lesklým filmom po aplikácii na nechty a to vďaka prítomnosti techno-polymérov. Ten zabezpečí plynulý prechod a spojenie medzi lakom a nechtom. Prírodná guma zase posilňuje nechty, ktoré napriek lakovaniu nie sú narušené. 

Inšpirujte sa: TOP beauty salóny, ktoré si zamilujete: Na čo ženy nedajú najviac dopustiť a aký je súčasný trend úpravy obočia?

Color therapy

Farby napriek tomu tiež zažívajú svoj boom, my sme sa zamerali na paletu farieb vystihujúcich farby prírody a kvetín, ktoré nás sprevádzajú aj počas tohto obdobia a vybrali sme Chanel Beauty Le Vernis 739 Mirage. Laky Le Vernis obsahujú ceramidy a poskytujú hĺbkovú starostlivosť vedúcu k posilneniu nechtov a k zlepšeniu ich kvality. Starostlivo vybrané pigmenty zabezpečia po aplikácii sýty a rovnomerný vzhľad farby. Pred aplikovaním naneste na nechty podkladovú bázu, čo je v prípade farebných lakov doslova nevyhnutnosť, na ktorú avšak veľa žien zabúda alebo ju ignorujú. Potom aplikujte dve vrstvy farby laku a potom zafixujte ešte top coatom. 

Pastel

Ak chcete držať krok s profesionálmi, ktorí udávajú trendy, zamerajte sa v lete na sofistikovanú starostlivosť s lakom na nechty Essie odtieň 37 Lilacism. Kombinuje znalosť profesionálnych salónov, hru s farbami a vtip. Ich laky sú vysoko pigmentované a perfektné krytie už od prvej vrstvy, takže farby drží. Tvar nechtov kopíruje širší štetček a aplikácia je tak presná. Štetinky sú jemne zošikmené.

Francúzska manikúra a nude 

Dámy, ktorých srdcovkou bola alebo ešte stále je francúzska manikúra si prídu na svoje. Tento nadčasový trend si opäť vydobýja prvenstvo v manikúre a počuť o nej čoraz viac. Najkrajšiu vám urobí odborníčka v salóne, ale pokiaľ sa chcete priblížiť prirodzenému vzhľadu, môžete siahnuť po ružovskastom odtieni La Roche Posay Silicium Brillante Rose s vysokým leskom. Chráni nechty pred UV žiarením vďaka obsahu Mexorylu XL a zabraňuje ich žltnutiu, ktoré veľmi dobre poznáme, ak si dlhodobo lakujeme nechty. Vďaka obsahu kremíka pôsobí na keratínovú štruktúru nechta a obnovuje ju, čím dochádza zároveň k posilneniu nechtov. Stará sa teda nielen o vzhľad nechtov, ale aj o ich zdravie.

Neprehliadnite: Rúže, lesky alebo ceruzky na pery? Čo by ste si mali vybrať a v akých odtieňoch?

 

- Najčítanejšie -