Presunúť na hlavný obsah

Vitamín D dôležitý pre krásu a pigmentáciu pleti: Najviac ho získate v tomto čase

Krása

Podľa najnovšieho trendu sa niektoré ženy zámerne vyhýbajú slnku, aby nemali vrásky. Vitamín D je však pre našu pokožku dôležitý a viete, kedy najviac?

Vitamín D získaný zo slnečného žiarenia patrí medzi výborné antioxidanty vhodné pre našu pleť. Už po prvej vete sa však dostávame do problému. Najnovšie totiž niektoré ženy začali v dôsledku úteku pre starnutím robiť radikálne kroky bez uváženia. Napríklad sa úplne stránia slnka, aby nemali vrásky. To však nemusí byť najideálnejšie riešenie. Samozrejme, netreba sa vystavovať slnku niekoľko hodín až do spálenia kože a počas času, kedy býva najagresívnejšie. 

Inšpirujte sa tiež: Cenná rada nad zlato, ktorá oklame pleť v starnutí: Táto jedna minúta je v starostlivosti o pleť dôležitá

10 minút denne stačí, aby telo získalo potrebnú dávku vitamínu D

Úplne postačí 10 minút denne, aby sa vášmu telo dostala potrebná dávka vitamínu D. Krátko po zime môžete aj 15-20 minút, vaše telo to isto ocení. Až ¾ dennej odporúčanej dávky vitamínu D dokáže pokryť práve slnečné žiarenie. Znie to úžasne, však?
Vitamín D je rozpustný v tukoch a tento významný hormón pomáha absorbovať vápnik a fosfor z čriev. Pomáha posilňovať naše kosti a celkovo biologické procesy organizmu. Okrem toho má množstvo priaznivých účinkov na náš imunitný systém a obranyschopnosť. 

Dostatok vitamínu D tiež vytvára rovnováhu vo vašom životnom štýle a zbaví vás únavy. Preto to symbolické, že slnko vás dobíja energiou. V skutočnosti je to produkcia vitamínu D. Aj keď sa to zdá jednoduché, stále je veľké percento ľudí, ktorí trpia jeho nedostatkom a jeho dôležitosť nekladú na popredné priečky. Vitamín D je pritom skvelým bojovníkom nielen proti únave, ale aj proti depresii. Naše telo si dokáže robiť „zásoby“ vitamínu D až na 2-4 mesiace. Pričom ľudia, ktorí majú tmavší pigment to majú potom o čosi ťažšie – ich pleť totiž môže pôsobiť ako filter a vitamín D zo slnečného žiarenia im pokožka neprepúšťa v takej miere, v akej by malo. 

Neprehliadnite: Jarná manikúra, ktorú zvládnete z obývačky: Tieto trendy hrajú prvé husle

Najideálnejší čas je medzi 10.00 – 12.00 

Podľa odborníkov je najideálnejším časom práve dopoludnie, kedy je to pre našu pokožku najprijateľnejšie. Keď sa vrátime späť do minulosti a do čias detstva, práve v tomto čase sme bývali najviac vonku, dokonca deti v materských školách tak chodievajú na vychádzky. 
Ak teda môžete, vyberte sa na vzduch a na slnko práve dopoludnia.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe