Presunúť na hlavný obsah

Cenná rada nad zlato, ktorá oklame pleť v starnutí: Táto jedna minúta je v starostlivosti o pleť dôležitá

Krása

Od istého veku každá z nás pocíti na vlastnej koži, čo je to honba za mladosťou. Boj s časom netreba zvádzať, no starnutie môžete na svojej pleti aspoň spomaliť.

Najskôr si myslíme, že nás sa to netýka a potom nás prepadne honba proti času. Reč je o vzhľade, ktorý sa nám mení rýchlejšie, ako si stíhame uvedomovať. Keď si však vytvoríte správny láskavý prístup k sebe samej a budete sa o ňu starať skôr, vaša pleť vám to po rokoch vráti. To sa len tak nehovorí, skrýva sa v tom veľká pravda.

Inšpirujte sa: Retro beauty trend, ktorý preverí vašu fantáziu: Kombinujte manikúru s vašim líčením

Súčasný beauty priemysel je preplnený výrobkami od výmyslu sveta a ženy tak nevedia, čo skôr. V ponuke je niekoľko produktov a krokov, ktoré by mali so svojou pleťou absolvovať. Aj keď sa toto riešenie môže zdať ako to najsprávnejšie, v praxi to tak nemusí byť.

„Používala som kozmetickú radu bez sulfátov a parabénov založenú na prírodnom bohatstve. Na odporúčanie som si pleť čistila, aplikovala sérum a tonikum a potom aj denný a nočný krém. Po čase však moja pleť začala byť podráždená. Najskôr som si myslela, že si beauty rutinu nerobím poctivo a tak som pridala na dôkladnosti a intenzivite. Až na odporúčanie kamarátky, aby som chvíľu nepoužívala nič len hydratačný krém po sprche a umytí, som zistila, že zrejme som svoju pleť príliš často rozmaznávala a spôsobilo to opačný efekt. Pomohlo to,“ prezradila Nina (29).

Neznamená to však, že jednotlivé kroky sú zbytočné, len nemusia sadnúť každej pleti alebo v každom období a vtedy je lepšie od nich upustiť. Ak si však bez všetkých krokov neviete predstaviť svoj deň, je veľmi dôležité dodržiavať poradie, t.j. neaplikovať hydratačný krém skôr ako sérum alebo si poradia svojvoľne meniť. Účinky jednotlivých produktov potom strácajú na význame.

60 sekúnd po sprche je dôležité pleť hydratovať

Úspech sa koniec koncov ukrýva v jednoduchosti. Najčastejšou chybou niektorých žien je tá, že sa vôbec nekrémujú alebo sa krémujú len vtedy, keď si spomenú. Odborníci sa však zhodujú, že pleť treba hydratovať a to najmä po tom, čo vyjdete zo sprchy. Keď sa nad tým zamyslíte a pozriete sa detailnejšie na svoju pokožku, práve po sprche je najsuchšia a treba jej dopriať vlhkosť, hydratáciu. A to dokonca už hneď do 60 sekúnd, teda do jednej minúty. 

Jemné krúživé pohyby a vmasírovanie krému do pleti (ale aj do celej pokožky tela), by mal byť pre vás rituál, ktorý robíte rady a nie len z povinnosti. Hydratovať treba stále, v akomkoľvek ročnom období a dokonca aj tie ženy, ktoré majú mastnejšiu pleť. V takom prípade je dôležité používať bunkovú vodu a pleti dopriať prirodzenú vodu. 

Neprehliadnite: Účesy z prehliadkových mól na jar 2020: Spoznajte trendy, ktoré budú kraľovať prichádzajúcej sezóne

Netreba zabúdať na UV faktor

Podceňovanou ochranou je aj UV faktor, ktorý sa nachádza dnes už ako súčasť mnohých krémov. Veľa žien ho používa len počas letných mesiacov a najmä slnka. Dobre svojej pleti však urobíte, keď ho aplikujete aj počas ostatných mesiacov a pleť nevystavujete predčasnému starnutiu. Ochrana proti vonkajšiemu žiareniu totiž priamo súvisí s hydratáciou pleti.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus