Presunúť na hlavný obsah

Najčastejšie zlozvyky, z ktorých vám vznikajú hrošie päty: Neurobte rovnakú chybu, ako varujú odborníčky

Krása

Krásne chodidlá sú s prichádzajúcim letom alfou omegou každej modernej ženy, ktorá sa o seba stará. Veľa z nás si ich však ničí aj vtedy, keď si myslia, že pre svoje telo robia to najlepšie.

Letná sezóna je za dverami a s ňou aj zvýšená koncentrácia žien, ktoré si dávajú robiť pedikúru. Zatiaľ čo niektoré na ňu nedajú dopustiť a život bez profesionálnej starostlivosti si nevedia predstaviť, iné sa snažia svojpomocne riešiť problém stvrdnutej kože a často v dôsledku nedostatku vedomostí si môžu dokonca škodiť. A to aj vtedy, keď si myslia, že robia pre svoje telo a chodidlá to najlepšie. 

Prečítajte si tiež: Zaostrené na nechty: Pri výbere manikúry sa držte len jedného pravidla

Chodenie naboso by ste mali radšej vynechať

Jedným z častých zlozvykov je podľa odborníkov chodenie naboso. Aj keď vám to môže prísť prirodzené, v skutočnosti to nie je ani zdravé pre vaše telo. Vytvárate totiž tlak na kosti a kĺby, a to záťažou celého tela bez akéhokoľvek odpruženia, ktoré vzniká vďaka kvalitným topánkam alebo prezúvkam prispôsobených našej klenbe. Naše chodidlá potrebujú oporu. „Pravidelným chodením doma naboso vysušujete pokožku na chodidlách, najmä na pätách, pričom starne oveľa rýchlejšie v dôsledku dehydratácie a môže dôjsť k popraskaniu a narušeniu kože. Ak máte podlahové kúrenie a parkety, dochádza k tomu oveľa rýchlejšie,“ odporúča vyhýbať sa chodeniu naboso doma pedikérka Martina (36).

Technologické novinky nemusia predstavovať hneď úspech

Doba ide dopredu a s ňou aj technologické beauty novinky. Nie každá však znamená zaručený úspech na všetko. Napríklad taký elektronický pilník s rotačným kotúčom vhodným na suchú aj mokrú pedikúru je skvelá pomôcka na udržiavanie hladkej pokožky na chodidlách. „Pozor by ste si mali dávať na to, či si kožu brúsite správnym smerom a nepoškodzujete si ju ešte viac. Nesprávny zlozvyk môže zapríčiniť to, že si kožu ešte viac nenávratne poškodíte. Niekedy môže spôsobiť problémy s hrošími pätami práve nadmerné používanie takejto domácej pedikúry,“ varuje Simona (26), ktorá pracuje ako manikérka a pedikérka už päť rokov. 

Neprehliadnite: Týchto 5 potravín vám zabezpečí pleť bez vrások a akné: Dermatologička tvrdí, že sú základom alabastrovej pokožky

Dovolenku pri mori nepodceňujte 

Tento rok veľa z nás plánuje zavítať k moru práve do Chorvátska. Krásne číre more je podmienené kamenistou plážou a práve kamene predstavujú z pohľadu chodidiel veľké riziko. „Ak sa chystáte k moru alebo na akúkoľvek prírodnú pláž, kde sú kamene, odporúčam mať vždy obuv vhodnú do tohto terénu a to aj vtedy, keď nejdete priamo do mora, na vás číhajú ježkovia. Kamene dokážu bleskurýchle zničiť aj tie najpestovanejšie chodidlá, a tak aj žena, ktorá pravidelne navštevuje pedikúru, môže zostať nepríjemne prekvapená,“ vysvetľuje pedikérka a majiteľka vlastného salónu Adriána (38), ktorá má práve počas leta takéto skúsenosti so zákazníčkami. 
Takto popraskanú kožu, kde už sa objavujú viditeľné ryhy, je veľmi ťažké dávať späť do poriadku a vyžaduje si to čas a skúsenosti profesionálky. 

Starostlivosť o chodidlá a pedkúru by ste mali preto z času na čas zveriť do rúk odborníčok. Domáca starostlivosť je však rovnako dôležitá, avšak len ako doplnok k tejto profesionálnej starostlivosti. Samy uvidíte, ako vám taký detail ako krásne hladké a zamatové chodidlá či perfektná úprava nechtov na nohách zvýši sebavedomie.

Ako často navštevujete pedikúru u profesionálky?

spolu hlasovalo 695 ľudí

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus