Presunúť na hlavný obsah

Týchto 5 potravín vám zabezpečí pleť bez vrások a akné: Dermatologička tvrdí, že sú základom alabastrovej pokožky

Krása

Viete, ako sa to hovorí: "Ste to, čo jete". A ono to naozaj nejako tak aj funguje. Najmä, ak ide o vašu postavu a pleť. Práve vďaka strave tak dokážete eliminovať akné, či nedokonalosti svojej pokožky.

Ak sa chcete dopracovať ku krásnej, bezchybnej pokožke, začnite sa oveľa viac zamýšľať nad tým, čo si dáte na tanier. Skladba vášho jedálnička, totiž dokázateľne ovplyvňuje aj stav vašej pleti. "Pre pleť je tým najpodstatnejším voda. A to nielen zvonka v podobe hydratačných krémov, ale aj ako nápoj, ktorý pijeme. V prvom rade si osvojte dobrý pitný režim. To je podľa mňa základ všetkého," vysvetľuje Mudr. Alena Ranková, dermatologička. 

Neprehliadnite: Slovenka Katka vymyslela 12-týždňový program Bubble Butt: Vyčarí vám dokonalú postavu aj bez posilňovne

"Pleti veľmi prospievajú potraviny, ktoré obsahujú hlavne vitamín C a E. Dobrou voľbou sú aj potraviny, ktoré majú v sebe betakarotén, selén, zinok, draslík a omega-3 mastné kyseliny," dodáva. 

Avokádo

Avokádo je plné prirodzene sa vyskytujúcich mastných kyselín, ktoré sú pre optimálnu obnovu samotnej pokožky priam nevyhnutné. Dané mastné kyseliny obsahujú množstvo živín, čo sa následne prejavuje na stave našej pleti. "Avokádo sa môže pochváliť tiež vysokým obsahom vitamínu E, ktorý pomáha naozaj veľmi výrazne, spomaliť viditeľné prejavy starnutia. Vitamín A zase zaisťuje efektívnu obnovu buniek. "

Rakytník

Tajomstvo jeho prospešnosti hľadajte v zložení drobných plodov rakytníka. Ich olejovitá dužina obsahuje veľké množstvo kyseliny jablčnej a octovej, flavonoidy a nenasýtené mastné kyseliny. "Vitamíny A a E zlepšujú pružnosť pokožky, pôsobia protizápalovo a odďaľujú vznik vrások. Vitamín C sa zase stará o posilnenie imunity, ktorú nutne potrebuje aj koža."

Hliva ustricová

Hlivu kvôli jej účinkom prezývajú aj zázračná huba alebo elixír večnej mladosti. Pravidelná konzumácia hlivy spomaľuje starnutie tkanív a tiež regeneruje pokožku. Siahnite po nej aj v prípade, ak vás trápi akné, ekzémy alebo iné kožné ochorenia.

Sledujte video: 7-minútové video cviky, vďaka ktorým zmeníte svoje telo: Najdôležitejšie je schudnúť brucho, ostatné ide samo

Drobné ovocie

Najmä v nadchádzajúcich letných mesiacoch si doprajte čučoriedky, jahody, maliny, černice, ostružiny. Sú mimoriadne bohaté na antioxidanty a fytoživiny. "Tieto látky sú významné predovšetkým svojimi antioxidačnými, antivírusovými a antibakteriálnymi účinkami. Navyše, sú extrémne bohaté na vitamín C. Ich pravidelná konzumácia podporuje tvorbu kolagénu, čím pomáha oddialiť príznaky predčasného starnutia, ako sú vrásky a zvädnutá pleť," vysvetľuje dermatologička.

Granátové jablko

Hoci v našich zemepisných šírkach nepatrí do kategórie všeobecne obľúbeného, pre zdravie má naozaj veľký význam. Je plné antioxidantov a vitamínov, ktoré spomaľujú proces starnutia buniek a prispievajú tak k mladistvo vyzerajúcej pleti. Dokáža výrazniť znížiť výskyt hlbokých vrások a pomáha spomínanej hydratácii zvnútra. 

Najväčší nepriatelia peknej pleti:

  • alkohol
  • káva 
  • rafinovaný cukor
  • veľa soli
  • tučné jedlá
  • nasýtené tuky
  • jednoduché sacharidy

Zaradíte tieto potraviny do svojho jedálnička?

spolu hlasovalo 790 ľudí

Nie
91

- Najčítanejšie -