Presunúť na hlavný obsah

V ktorej časti brucha najviac priberáte? Pomôžeme vám nájsť príčinu a rýchlejšie sa tak zbaviť tuku

Chudnutie a diéty

Najproblematickejšia časť žien, ktorá v tomto období vystúpi na povrch oveľa viditeľnejšie. Podľa toho, aký tvar brucha ste na sebe spozorovali vám prezradíme recept, ako sa ho zbaviť.

A zase je reč o bruchu. Partia tela, ktorá trápi ženy v období pri prechode z jari na leto azda najviac. V prvom rade si však treba uvedomiť, že musíme pracovať s tým, čo nám genetika nadelila. Čím skôr pochopíme svoje telo, tým vyrovnanejšie budeme. Niekto má postavu presýpacích hodín a brucho pevné bez toho, aby preto niečo musel urobiť, iní zase majú postavu jablko, hoci majú problematickú partiu bruško, môžu sa pýšiť krásnymi nohami.

Čo však vieme pre svoje telo urobiť je vyťažiť z neho maximum, čo nám ponúka. Zdravý pohyb nám k tomu pomôže, ale alfou omegou je strava. Tá tvorí až 80% úspechu. 
Poďme si teda analyzovať, aký typ brucha vás sprevádza a čo všetko môžete podľa toho pre seba urobiť. 

Čítajte tiež: 4 hormóny zodpovedné za vaše priberanie: Podľa partie, v ktorej sa vám usádza tuk zistíte, čo treba zmeniť

Vystúpené spodné brucho

Ak je vaše brucho najviac vystúpené v spodnej časti, príčinou môže byť viac aspektov. Väčšinou sa týka žien krátko po pôrode a vtedy to chce čas, samozrejme, keď vám to možnosti a konzultácia s lekárom dovolia, vždy je lepšie bruško postupne spevňovať. 
Ženy, ktoré nerodili a majú tento typ brucha, majú väčšinou štíhlu postavu a to je ich veľkým benefitom, pretože od bruška odpútavajú pozornosť. Čo za tým však hľadať? 
Stereotyp. Či už v stravovaní, diétovaní alebo cvičení. Riešením je pestrejší jedálniček s dôrazom na prísun vlákniny a omega 3-mastných kyselín a spomedzi cvičenia jednoznačne HIIT tréningy, teda striedanie intenzity cvičenia. 

Vlnky alebo stupňujúce sa záhyby

Brucho, ktoré má takéto znaky je takpovediac „zbytočné“ brucho, ktoré by ste vôbec nemuseli mať. Je totiž spôsobené lenivosťou a sedavým spôsobom života. Skúste naštartovať metabolizmus a zapojiť viac aktívneho pohybu do vašej bežnej rutiny, pokojne aj v podobe prechádzok. Zdá sa, že chudnutie bude ešte rýchlejšie ako si myslíte. Plochšie brucho máte na dosah.
Čo je však dôležité je obmedzenie príjmu cukru – toho máte zrejme viac ako je nutné. Jednoduché cukry, sladkosti a najmä alkohol (večerné vínkovanie a letné drinky dokážu všetko pokaziť). Aj tu platí niečo za niečo. 

Nafúknuté brucho ako balón

Pocit nafúknutého brucha trápi nejednu z vás. Málokto si je však vedomí toho, že ide o brucho zo stresu a prejedania sa, resp. hladovania. Poznáte to, vynechávanie raňajok alebo obeda, neskorý obed alebo až večera, kedy do seba dáte všetko naraz a telo utrpí  po celom rozlietanom dni poriadny šok. S týmto musíte skoncovať, ak sa nechcete dostať aj do väčších problémov ako je len vzhľad brucha. Riešením je spomalenie – vo všetkom. V jedení, počas ktorého si vyčleníte naň čas a budete ho považovať za niečo, čo nevynecháte, ideálne jesť v malých porciách a častejšie a vždy mať po ruke kúsok ovocia, alebo zdravého snacku. Naučte sa tiež menej soliť a podliehať spracovaným potravinám. Joga a relaxačné uvoľňujúce cvičenia, kvalitný spánok – to sú vaši ideálni spoločníci.

Neprehliadnite: Slovenka Katka vymyslela 12-týždňový program Bubble Butt: Vyčarí vám dokonalú postavu aj bez posilňovne

Nerovnomerne nafúknuté brucho

Na záver posledný typ brucha, ktorý väčšinou signalizuje, že ide o zdravotný problém. Meniace sa brucho a jeho nepravidelné nafukovanie môže byť reakciou alebo upozornením na zhoršené trávenie, prípadne problémy s trávením niektorých potravín a intolerancia. Navštívte odborníka a poraďte sa s ním, ako zlepšiť fungovanie vašej črevnej mikroflóry. Zaraďte do jedálnička najmä probiotiká.
Kardio cvičenia, dýchacie cvičenia a teda aj joga či pilates sú výborným odreagovaním sa. 

- Najčítanejšie -