Presunúť na hlavný obsah

Ak vás trápi nafúknuté brucho, vďaka tomuto sa ho do 9 dní zbavíte: Tento cvik vám vráti stratené sebavedomie

Fitness

Pokiaľ bojujete s nafúknutým bruškom a nedokážete sa ho zbaviť, pravdepodobne robíte jednu chybu. Pozrite sa spolu s nami, ako všetko vďaka jednému cviku vrátite do normálu.

Niektoré ženy to dôverne poznajú. Ráno sa prebudíte so sexi plochým bruškom, no v priebehu dňa sa premení na nafúknutý balón. Do toho sa pridajú nepríjemné kŕče a stres. Pokiaľ aj vy bojujete s týmto problémom a dokonca aj keď zjete niečo malé sa cítite zle, tušíte správne, že niekde je chyba. Bolesť, kŕče a pocit tlaku, dokážu naozaj znepríjemniť život. My však vieme, čo vám skutočne pomôže.

Vyskúšajte tiež: 25-sekundové cviky na zadok: Tréningový plán, vďaka ktorému posilníte ochabnuté svalstvo

Dýchanie je základ 

Postavte sa rovno, ideálne je mať na sebe oblečenie, ktoré vás v oblasti pása netlačí, lebo pri cvičení je veľmi dôležité, aby ste si jednotlivé sťahy svalov uvedomovali. Zostaňte vystretá, chodidlá by mali byť presne na šírku vašich bokov a ramená ťahajte smerom dozadu. Zhlboka sa nadýchnite a zadržte dych minimálne na 5 sekúnd. Následne sa pokúste vzduch vydýchnuť. Výdych by ste mali intentzívne precítiť a podržať ho čo najdlhšie. Potom sa zohnite k nohám a znova zhlboka vydýchnite. Opakujte aspoň trikrát v štyroch sériách. Ideálne je robiť toto cvičenie ráno, na obed, aj večer. Teda pred každým hlavným jedlom.

Prečítajte si: 5 stravovacích chýb a riešení, ako to zmeniť: Keď sa začnú vaše proporcie meniť, okolie sa vždy pýta, čo ste urobili

Mnoho lekárov totiž pocit nafúknutého brucha pripisuje aj nesprávnej technike jedenia. Na jednej strane jete príliš rýchlo alebo prijímate jedlo s otvorenými ústami, kedy sa človeku do žalúdka dostáva nepotrebný vzduch a ten spôsobuje problémy. A práve tento cvik vám pomôže z dlhodobého hľadiska aj toto vyriešiť. Už po 9 dňoch by sa mal syndróm nafúknutého brucha úplne vytratiť.

Neprehliadnite: Slovenka Katka vymyslela 12-týždňový program Bubble Butt: Vyčarí vám dokonalú postavu aj bez posilňovne

Ideálne je aj zo svojho jedálnička vyradiť nevhodné potraviny

  1. monosacharidy (jablká, hrušky, slivky, ale napríklad aj agávový sirup, či taký med...)
  2. oligosacharidy (strukoviny, raž, pšenica, cesnak, cibuľa, kapusta, brokolica...)
  3. disacharidy (mliečne výrobky obsahujúce laktózu)
  4. polyoly (žuvačky, výrobky sladené maltitolom, xylitolom, sorbitolom)

Ide prioritne o jedlá, ktoré obsahujú látky sacharidovej povahy. Tie, ak nie sú vstrebané v tenkom čreve, prechádzajú do hrubého. Tam sú fermentované, pričom sa tvoria plyny. A ten kolotoč okolo už dôverne poznáte. Hoci niekomu pomôže len samotné cvičenie, iný musí urobiť aj malú zmenu v stravovaní. Tak čo, idete do toho? 

- Najčítanejšie -