Presunúť na hlavný obsah

4 hormóny zodpovedné za vaše priberanie: Podľa partie, v ktorej sa vám usádza tuk zistíte, čo treba zmeniť

Chudnutie a diéty

Spoznajte svoje telo o čosi viac a zistite, prečo sa vám v daných partiách objavuje viac tuku, ako by bolo treba. Tieto hormóny za ne nesú zodpovednosť.

Hormonálna nerovnováha môže byť spôsobená rôznymi faktormi, či už genetikou, nezdravým životným štýlom a absenciou pohybu, vplyvom vonkajších okolností  a stresu. Práve tie spôsobujú výkyvy v pocite nasýtenosti a v pocite hladu. Za touto nerovnováhou sa však skrýva omnoho viac. Správnou životosprávou však viete mnohé účinky ovplyvniť v prospech nielen vášho tela, ale i zdravia. Vaše telo by nemalo prechádzať extrémami, nie sú dobré žiadne hladovky, diéty, ale ani nárazové prejedanie sa a jedenie v rýchlosti či pod stresom. 

Prečítajte si: Dokonalý trik ako skrotiť chuť na sladké: Ak si ho osvojíte, dokážete v priebehu mesiaca zhodiť bez cvičenia 6 kíl

Najviac tuku v okolí pása

Zodpovedný hormón: inzulín a kortizol

Za množstvo tuku okolo pása môže nadmerný príjem cukru a nedostatok pohybovej aktivity. Vo svojej strave by ste mali minimalizovať sacharidy a biely cukor. Jedálniček by ste naopak, mali posilniť o zdravé tuky a omega-3 mastné kyseliny. Z minerálov sa zamerajte na zinok a magnézium.

Záhyby na chrbte v okolí podprsenky

Zodpovedný hormón: thyroid

Spomalenie thyroidu môže zapríčiňovať do veľkej miery stres, s ním ide ruka v ruke aj únava a depresia či úzkosť. Správne vyvážená strava by vám mala pomôcť tiež, avšak niektoré druhy surovej zeleniny obmedzte a do jedálneho lístka zakomponujte orechy, cibuľu, cesnak.

Tukové zásoby pod hornými pažami

Zodpovedný hormón: testosterón

S pribúdajúcim vekom klesá v našom tele zastúpenie testosterónu. Práve tento jav má na svedomí visiaci tuk pod hornými pažami. Ovplyvniť ho však môžete, keď sa budete vyhýbať stresu a budete mať spokojný milostný život. Práve pri ňom sa produkuje vyššie množstvo testosterónu. Zdravá strava by mala obsahovať tuky ako avokádo, ľanové semienka a ryby. 

Neprehliadnite: Objavte nápoj, ktorý vás zbaví ranného nafukovania brucha: Takto sa zobudíte o kilo ľahšia

Zadok a stehná 

Zodpovedný hormón: estrogén

Tento ženský hormón, ktorého zastúpenie má každá žena inak. Z pohľadu životosprávy s tým však viete urobiť veľa, stačí dať stopku alkoholu a polotovarom. Jedálniček obohaťte živými biokultúrami, ktoré majú priaznivý vplyv na trávenie a organizmus celkovo. 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus