Presunúť na hlavný obsah

Dokonalý trik ako skrotiť chuť na sladké: Ak si ho osvojíte, dokážete v priebehu mesiaca zhodiť bez cvičenia 6 kíl

Chudnutie a diéty

Väčšina žien má jeden spoločný problém. Milujeme sladké. A to sa žiaľ, mnohokrát podpíše aj na našej postave. Ako však túto neresť skrotiť a zhodiť nabraté kilogramy navyše?

Aj vy milujete čokoládu, zmrzlinu, či gumové medvedíky? No zároveň ste si vedomá toho, že ak si ich doprajete uvidíte ich dvakrát? Áno, raz keď si ich vkladáte do úst a druhýkrát na svojej postave. Žiaľ podpíšu sa na vás samozrjeme najmä tým, že ručička na váhe sa hýbe smerom nahor. Čo však robiť ak týmto hriešnostiam nedokážete odolať? Existuje jeden malý trik ktorý vám zabezpečí to, že na sladké nebudete mať chuť. Navyše ak sa ho vzdáte, dokáže už v priebehu jediného mesiaca zhodiť až 6 kíl. Všetko je totiž závislé od toho, či si tieto drobné sladkosti dokážete odpustiť alebo nie. 

Mohlo by vás zaujímať: 3 nápoje mladosti: Pohárik denne jedného z nich spomalí vaše starnutie

Toto je najväčší problém sladkého

Najväčší problém sladkostí nie sú ani tak cukry ako to, že ide v podstate o malý snack, ktorý má však obrovské množstvo kalórií, no zasýti na naozaj krátku dobu. Sladkosti sú totiž potraviny s veľmi vysokým obsahom jednoduchých sacharidov a teda s vysokým glykemickým indexom. To znamená, že nielenže nimi zvýšite svoj príjem pridaného cukru v strave, ale tento cukor sa bude veľmi rýchlo vstrebávať do krvného obehu. Navyše po sladkom príde často chuť na slané a potrebujete si dopriať niečo, čo skutočne zasýti. A to je prakticky začarovaný kruh. Lebo jete oveľa viac ako telo potrebuje a dokáže energeticky spracovať. Pokiaľ teda nepatríte do kategórie žien, ktoré sú ochotné kvôli jednému krémušu tráviť hodiny vo fitku, musíte sa sladkého jednoducho vzať. 

Dokonalý trik

Najväčšou chybou, ktorej sa dopúšťame je, že mnohokrát sa snažíme o príliš zdravé stravovanie. Ráno začnemo zeleninovým smoothie, na obed si dáme nejakú rybu, na večeru veľmi ľahký šalát. A to je chyba. Po extrémne ľahkom šaláte s množstvom zeleniny totiž spadne glykemická krivka rýchlo dolu a telo bude odrazu trápiť nedostatok energie. U mnohých sa to prejaví práve chuťou na sladké. Preto je veľmi podostatné popracovať na celkovom jedálničku. Netrápte sa celý deň hladom, lebo vás to dobehne. Skúste si k už spomínanému šalátu uvariť vajíčko, ugrilovať syr, a dať tam aj pár orieškov a semienok. Týmto docielite to, že zvýšite obsah bielkovín a tým vaše telo nebude mať takú potrebu ešte dopĺňať energiu.

Prečítajte si: 3 vitamíny, ktoré chýbajú nášmu organizmu najčastejšie: Tento by ste počas zimy mali prijímať pravidelne

No a geniálnym trikom je, ak si doprajte denne pohár sezamového mlieka. Je preukázateľné, že práve sezam eliminuje chuť na sladké. Má vysoký obsah horčíka, vápnika, vitamínov a dodáva potrebnú energiu. Stačí vám pohár denne - chuť na sladké sa stratí, no a kilá pôjdu dolu samé.

Takto si ho pripravíte doma:

  • 100 g nepraženého sezamu
  • 2 lyžičky medu
  • liter vody

Sezom nechajte cez noc namočený vo vode. Ráno ešte pridajte pohár vody, med a pomixujte.  Doprajte si pohár sezamového mlieka práce vo chvíli, keď vás prepadne chuť na sladké. Uvidíte, že to funguje takmer u každého. Tak čo, skúsite to? 

Skúsite tento trik v praxi aj Vy?

spolu hlasovalo 636 ľudí

Nie
255

- Najčítanejšie -