Presunúť na hlavný obsah

5 dekorácií, ktoré premenia vašu obývačku na kráľovstvo: Stačia malé detaily a ušetríte peniaze

Bývanie

Ak patríte medzi tých, ktorí radi obmieňajú svoje hniezdočko, máme pre vás tipy z aktuálnych kolekcií. Tieto dekorácie ovládli trendy v bývaní.

Dni sú kratšie, noci dlhšie. Pre toto obdobie je typické, že v našich príbytkoch trávime viac času a s ním nás z času na čas prepadne aj túžba pretvoriť si svoj byt a vniesť mu nový nádych. Pri väčších prerábkach bytu si však musí človek siahnuť hlboko do vrecka, niekedy preto stačí sústrediť pozornosť na detaily.

Aranžovanie ešte nikdy nebolo jednoduchšie, vplyvom sociálnych sietí to podľa predlohy ide aj úplným začiatočníkom. A vôbec nemusíte robiť veľké prerábky, stačí si zútulniť obývačku vďaka tým najštýlovejším dekoráciám, ktoré odrážajú súčasné trendy.

Inšpirujte sa: Jemné koberce pod vaše nohy: Zima nemá šancu, zútulnite svoj domov rýchlo a jednoducho týmto jedným kúskom

Smaragdová sklenená dóza

Do obývacieho priestoru sa čoraz viac prenáša elegancia. Mramorové okrúhle stolíky či im podobné vytvárajú so sedacou súpravou príjemný kontrast. Sofa v smaragdovej zelenej je tohtoročným veľkým hitom a ihneď si získala srdcia všetkých tých, ktorí sú naklonení modernému štýlu.
Okrúhla dóza z ryhovaného skla s kovovým vrchnákom je čerešničkou na torte v rámci tohto interiérového tipu.

Vonná sviečka vykúzli atmosféru domova

Cire Trudon sviečky majú svoju históriu a vďaka bohatej tradícii sa dnes radia aj medzi najznámejšie. Kvalita je pri sviečkach mimoriadne dôležitá. Len si spomeňte, koľko ľudí tvrdí, že ich z vonných sviečok bolí hlava. Je to preto, že kupujú nekvalitné sviečky, ktoré sú plné umelých prísad. Cire Trudon sviečky sú presný opak a vďaka zloženiu z dielne preslávenej manufaktúry vám ich vôňa vyčaruje kúzelnú atmosféru.

Mramorový stolík vnesie do bytu kus elegancie

Mramorový stolík či už okrúhleho typu evokujúceho kaviarničky v Paríži alebo hranatého tvaru, isté je, že vnáša do vášho príbytku kus elegancie a noblesy. Ponúkajú priestor na sklenenú vázu s kvetmi, ktoré zútulnia priestor ešte viac a krásne ho rozvoňajú. Kvety nemusia byť súčasťou vášho bytu len na jar a v lete, aj toto obdobie má svoje kúzlo. V kombinácii s vonnými sviečkami si toto miesto nebudete chcieť vynachváliť.

Zberateľské knihy sa stávajú novým luxusom

Domáce knižnice vždy patrili do obývačky a vnášali doň kus inteligencie a nevyčerpateľnej inšpirácie. Knihy ako také sa stávajú vo svete, kde vládne digitál, novým luxusom, obzvlášť zberateľské kusy. Jedným z nich je aj kniha o Petrovi Lindberghovi, známom fotografovi supermodeliek. Priekopník nového chápania ženskej krásy v 90. rokoch sa svojimi unikátnym videním zapísal do fashion histórie a ak máte radi umenie, fotografiu a módu, táto kniha by mala byť na vašom stole v obývačke.

Neprehliadnite: TOP trendy v spálňach oživia obyčajnú slovenskú domácnosť: Vďaka šikovným trikom sa vyspíte do ružova

Dekoračné osvetlenie v štýle hygge 

Navoďte si doma atmosféru hygge vďaka dekoratívnym svetielkam. Tento jednoduchý dekor dokáže s miestnosťou skutočné zázraky, najmä po zasvietení. Vyberajte podľa ročného obdobia a potešíte nimi aj tých najmenších. Či už v tvare zvieratiek alebo iných predmetov, môžete si byť istí, že skvele zapasujú k ostatným bytovým dekoráciám

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus