Presunúť na hlavný obsah

Jedlo, ktoré zasýti a odvodní: Ak sa chcete zbaviť celulitídy, odborníčka odporúča takúto zmenu

Zdravie

Pokiaľ túžite po perfektnom looku v enormne krátkom čase a pokožke bez celulitídy, dá sa to zvládnuť aj v priebehu pár dní. Máme pre vás zopár rád, ako na to.

Ak vás čaká rande, alebo chcete toho svojho prekvapiť dokonalou vizážou napríklad po jeho služobnej ceste, vieme, ako to stihnete naozaj expresne rýchlo. Na začiatok upriamte pozornosť na tvarovanie a dorysovanie postavy. To všetko stihnete v priebehu víkendu.

Prečítajte si: Chyby z mladosti, ktoré neskôr musíme naprávať: Týmito nevedomosťami si zbytočne pridávame roky navyše

Expresne, no s jasne zadefinovaným efektom

Čo sa týka rýchlej zmeny figúry, skvelú službu vám urobí trojdňová, tzv. anti celulitídová diéta. Už v minulosti ju milovali členky kráľovskej rodiny a nedala vraj na ňu dopustiť ani princezná Sissi. Nebojte sa, nehladujete pri nej úplne, ale dodržiavate presne stanovený jedálny lístok.

Na začiatku môžete prijať len 1000 kalórií, po 3 dňoch už smiete jesť všetko, čo predtým. Ide o to, aby sa váš organizmus dokonale naštartoval a zbavil prebytočnej vody a pomarančovej pokožky. Základ jedálnička tvorí grapefruit a kokosový olej.

Neprehliadnite: TOP beauty salóny, ktoré si zamilujete: Na čo ženy nedajú najviac dopustiť a aký je súčasný trend úpravy obočia?

"Grapefruit je pri odvodňovaní skvelou voľbou. Dokáže pomôcť pokožke, aby pôsobila hladšie. Je to prioritne vďaka obsahu vitamínu C. Ten totiž pomáha aj pri tvorbe a oprave kožného kolagénu, ktorý je významnou zložkou v boji proti celulitíde," vysvetľuje MUDr. Eva Snášiková, internistka. 

"Ak budete na dennej báze konzumovať kokosový olej, skutočne dokážete zmierniť prejavy celulitídy. Stačí užiť dve lyžice kokosového oleja denne."

Príklad jedálnička na tri dni:

1. deň

  • Raňajky: melónové smoothie s grapefrutiom a špenátom
  • Obed: kokosový olej pred jedlom, celozrnná ryža a miska mrkvy na pare
  • Večera: grapefruit

2. deň

  • Raňajky: grapefruit, maliny a čerstvé jahody
  • Obed: šalát z čerstvej zeleniny + pražma na kokosovom oleji
  • Večera: melón

3. deň

  • Raňajky: grapefruit
  • Obed: kokosový olej pred jedlom, zeleninový vývar
  • Večera: brokolica na pare s halloumi syrom

Dôležité je však uvedomiť si, že by ste nikdy nemali mať takúto skladbu jedálnička dlhšie ako spomínané 3 dni. Ide skutočne len o detox, ktorý vás odvodní a pomôže vám opäť naštartovať metabolizmus. 

Mohlo by vás zaujímať: Takto zareaguje vaša pleť, keď prestanete nosiť make-up počas leta: Získajte šarm ako Francúzka

- Najčítanejšie -