Presunúť na hlavný obsah

Predvádzala pre svetové značky, objavuje sa aj na filmových plátnach. Slovenka Lucia žije v Amerike rozprávkovým životom

Slovenské celebrity

Lucia Oskerová je herečkou, ktorá účinkovala vo filmoch Niekto to rád blond, War Machine, mihla sa aj vo filme Vtedy v Hollywoode či seriále Smallvile. Bohaté je aj modelingové portfólio, kde má zapísané značky ako Gucci či Prada. Ako to, že my Slováciu Luciu nepoznáme?

Momentálne žijete v Spojených štátoch, predtým ste fungovali v Kanade. Ako a kedy ste sa rozhodli odísť? Vyrastali ste totiž tu na Slovensku...

Áno. Do Kanady som sa presťahovala v roku 2002. Brat môjho otca žil v Kanade vo Vancouvri. Otec ho chodieval navštevovať a často mi ukazoval na fotkách to, ako tam jeho brat žije. Už vtedy som sa zamilovala do krásnej prírody a mesta. 

Nebolo jednoduché opustiť rodičov, nakoľko som jedináčik - no mala som ich podporu žiť vysnívaný život. Začiatky boli samozrejme ťažké, ale pomohli mi, že som bola veľmi mladá a vedela som sa rýchlo prispôsobiť novému spôsobu života.

Už v Kanade ste sa prebojovali - ak sa nemýlim, práve tam ste začali svoju modelingovú kariéru, kráčali ste po mólach pre značky akými sú Gucci, Prada či Dolce&Gabanna. Aké to pre vás, ako cudzinku, bolo?

Mala som veľké šťastie, nakoľko ma prijali do jednej z najlepších agentúr Ford. Neskôr som bola súčasťou John Casablanca. Agentúry vo Vancouvri majú rôzne oddelenia ako móda, film, reklamy - ktoré mi automaticky otvorili dvere do rôznych kútov zábavného priemyslu. Jazyková bariéra so mnou samozrejme bola, hlavne na začiatku, ale neskôr sa mi práve vďaka svojmu prízvuku podarilo zabookovať veľmi zaujímavé projekty. Hrala som Rusky, Nemky, Švédky a dokonca v jednej reklame aj Francúzsku.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Lucia Oskerova (@luciaoskerova),

Prečítajte si: Darí sa jej žiť americký sen. Šikovná Slovenka Denisa píše scenáre v Hollywoode

Z toho mi pomaly vyplýva, ako ste sa k herectvu dostali. Ono to v tých amerických filmoch vyzerá jednoducho - niekto príde do Kalifornie a zrazu bum, je z neho filmová hviezda. Ako to však v skutočnosti je?

Haha, bodaj by to bolo také jednoduché! Všetko sa začína reprezentáciou, takže cieľom je nájsť si tú najlepšiu agentúru. Väčšina ambicizónych hercov a herečiek si prejde cez mnohé agentúry a manažérov, kým sa usadia. Proces sa väčšinou opakuje. Agentúra vás posiela na rôzne kastingy a skúškky - a už to je len na jednotlivcovi, ako dokáže zaujať a dostať prácu. O každom projekte a o každej roli rozhoduje veľa ľudí... od kastingových režisérov až po samotného režiséra a producentov. Teraz, kvôli koronavírusu, sa to dosť pomenilo a väčšina kastingov prebieha online alebo cez Zoom či Skype.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Lucia Oskerova (@luciaoskerova),

Čo samotné filmovanie na pľaci? Ako by ste ho opísali z pohľadu herečky?

Ja osobne mám filmovanie na pľaci veľmi rada, ale je to tak trocha ako cirkus. Dlhé hodiny, rôzne lokality a nie vždy najpohodlnejšie bývanie v karavanoch. Najviac ma však napĺňa umelecký proces a spolupráca s ostatnými talentovanými ľuďmi z filmového priemyslu - akými sú mejkap artisti, kaderníci, kostyméri a samozrejme herci. Vždy sa na sete (filmovom pľaci) vytvorí taká nová, malá rodina. :)

A čo tá rodina na Slovensku?

Snažím sa navštevovať Slovensko a svoju rodinu každý rok, väčšinou na Vianoce. Niekedy ma rodičia navštevujú v USA. Slovensko bude vždy mojím rodným domovom a vždy sa veľmi teším na našu kuchyňu, ale aj obľúbené slovenské tradície.

Neprehliadnite: Začínala ako upratovačka a čašníčka, dnes je modelka. Ako sa Slovenke Kataríne podarilo preraziť v Hollywoode?

Z nášho pohľadu máte ten taký typický vysnený hollywoodsky život - žijete v Spojených štátoch, ste herečkou, často cestujete, ste šťastne zasnúbená, stretávate sa so slávnymi ľuďmi... je toho dosť. Čo osobne vy považujete za najväčší úspech?

Ďakujem veľmi pekne za uznanie. Ja osobne za svoj najväčší úspech považujem to, že vo svojom živote robím kreatívnu prácu, ktorá ma napĺňa, dovoľuje mi cestovať a stretávať nových, talentovaných ľudí. Mám veľa cieľov, plánov a snov, ale radšej by som si ich nechala pre seba. Nerada by som ich zariekla. :) V osobnom živote si chceme založiť rodinu, na čo sa s Michaelom veľmi tešíme. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Lucia Oskerova (@luciaoskerova),

Keď sme pri Michaelovi - váš snúbenec je herec Anthony Michael Hall, známy tiež z komédie Raňajkový klub či z rozprávky Nožnicovoruký Edward. Nepochybne sa tak stretávate s bulvárom. Ako sa s tým vysporiadavate? 

Vďaka tomu, že Michael je v tomto priemysle od svojho detstva a má veľa skúseností, je na bulvár už dávno zvyknutý. Je to daň z povolania. Ja sa vždy snažím sústrediť na pozitívne stránky ako to, že máme spoločné záujmy, obaja radi cestujeme a navzájom sa podporujeme. Je to veľmi kreatívny a nezávislý spôsob života, ktorý nám obom vyhovuje.

Viete si predstaviť, že by ste neviedli taký život, ako teraz? Že by ste sa nestali modelkou...

Keby som sa nestala modelkou, určite by som pracovala v sfére dizajnu, pretože mám veľmi rada estetickú a vizuálnu prácu, už od malička, kedy som rada menila svoje prostredie. Preto som sa popri modelingu rozhodla študovať interiérový dizajn a architektúru. Študovala som štvorročný diplomový program na British Columbia Institute of Technology - čo bol pre mňa nový svet, ktorý mi pomohol zdokonaliť angličtinu, vylepšiť si organizačné schopnosti a dospieť.

Veľmi ma napĺňa sledovanie preibehu projektov od začiatku až do konca. Či už v designovom, filmovom, alebo modelingovom svete. Ako sa hovorí - It's the journey, not the destination. Nejde o cieľ, ale o cestu.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe