Presunúť na hlavný obsah

Koniec popraskaným perám: 3 rituály, ktoré vás tohto problému zbavia navždy

Krása

Popraskané pery sú niečo, s čím bojuje väčšina žien, najmä v zimnom období. Pozrite sa, ako tento malý beauty boj, môže skončiť vo váš prospech.

Naša pokožka na perách je oveľa tenšia a citlivejšia ako kdekoľvek inde na tele. Najmä chlad a pôsobenie externých vplyvov sa často prejaví ako vysúšanie, praskanie, či dokonca odlupovanie. Navyše v perách nemáme mazové žľazy a nedokážu sa samé zvlhčiť. 

"Suché pery sú zväčša odrazom nedostatočnej hydratácie, chýbajúcich minerálov a vitamínov, ale môžu vypovedať aj o alergii či začínajúcom ekzéme. Ľudia, ktorí ich mávajú, jedia vo všeobecnosti málo ovocia, zeleniny, v čoho dôsledku, tento problém vzniká. Aj tieto potraviny totiž okrem vitamínov, dodávajú telu vodu," hovorí MUDr. Alena Šibická, dermatologička.

Práve preto je dobré používať prirodzené zvlhčovače, akými sú balzamy na pery, krémy, či rúže, ktoré zabraňujú praskaniu a vysúšaniu. No ani náhodou to nestačí a musíte perám vnovať rovnakú pozornosť ako napríklad svojej tvári. 

Ráno začnite peelingom

Zmiešajte kokosový olej a lyžicku kryštáľového cukru. Touto zmesou jemne vyšúchajte pery. Je to základ, aby ste odstránili odumreté kožné bunky. Pery utrite obrúskom a priložte na ne teplý vlhký uterák, aspoň na 30 sekúnd. Urobte masáž  zubnou kefkou, pričom postupujte veľmi zľahka. Následne ich natrite zmesou olivového oleja a medu. Výborne to pôsobí ako balzam. Vyživí, hydratuje a zvláčni na počkanie. 

Neprehliadnite: Dávajte si na ne pozor! Tieto potraviny vám dokážu spôsobiť vrásky

Počas dňa hydratujete zvonka aj zvnútra

Ak sa chcete vyhnúť popraskaným perám, mali by ste dodržiavať pitný režim. No a okrem rúžu na pery počas dňa používajte kvalitný balzam ako podklad. "Siahnite po produktoch s lanolínom, olejom, maslom alebo voskom. Vyhýbajte sa takým s obsahom petroleja, ktoré pery nezvlhčujú, len na nejaký čas zabránia, aby sa z nich strácala vlhkosť."

Prečítajte si: Aj vám nadmerne vypadávajú vlasy? Dôvodov môže byť hneď niekoľko

Nočná maska

Nočná maska na pery je niečo, čo vám skutočne pomôže z dlhodobého hľadiska. Stačí vám olivový olej, med, kokosová dužina a kokosový olej. Pomer zvoľe 1:1. Naneste hrubšiu vrstvu. Takto sa cez noc stihnú absorbovať potrebné zložky a odmenou budú hebké a jemné pery.

- Najčítanejšie -