Presunúť na hlavný obsah

Nové brucho vďaka 10 minútam denne: Stačí, keď budete robiť tieto cviky a tuky sa začnú topiť

Fitness

V prvom kroku motivácie si však zadovážte kvalitné oblečenie, ktoré spĺňa všetky atribúty k tomu, aby ste podali sami pred sebou čo najlepší výkon. Švédska značka Björn Borg (predáva upbrands.sk) vytvorí pre vaše cvičenie ideálny komfort.

Krásna postava začína bruchom a keď sa vám podarí najskôr schudnúť v oblasti okolo pása, môžete si byť istí, že to celkom zmení aj vašu postavu. 

Brucho je partia, ktorá trápi väčšinu z nás a na to, aby ste urobili pokrok v oblasti cvičenia je potrebné začať od športového oblečenia. Ak sa chcete cítiť motivovaní, musíte sa cítiť vo svojom tele dobre. 
My sme pre vás vybrali nadčasové športové oblečenie Björn Borg (predáva upbrands.sk), ktoré vyniká svojou funkčnosťou a prepracovanosťou. Nadčasový moderný dizajn, prepracovanosť materiálov či vysoká kvalita ako lyocell, bambus, recyklovaný polyester či merino vlna zabezpečia komfort a odvádzajú od tela vlhkosť. 

Predpovede na rok 2021 hovoria jasnou rečou – ak chcú byť značky úspešné, budú musieť ukázať, že to, čo komunikujú, aj žijú. Ekologický prístup, udržateľnosť a znižovanie dopadu na životné prostredie nikdy nebolo severským krajinám cudzie a v tomto vždy nasadia latku vysoko.  

Športová podprsenka ako základ pohodlia i sebaistoty

Športová podprsenka je akýsi základ cvičenia. Zabezpečí pohodlie pre váš dekolt pri akýchkoľvek cvikoch. Na klasické podprsenky, kostice či vypchávky zabudnite. V športe ide o prešľap. Strih je navrhnutý tak, že spevní váš hrudník a vytvaruje hornú časť tela. Je fajn, keď sa pri cvičení cítite sebaisto sexi. Rovnako je dobré vidieť svoje nedostatky a neskrývať ich sama pred sebou, o to rýchlejšie sa dopracujete k výsledkom.
„Jednou z najdôležitejších častí pri cvičení je v prípade žien športová podprsenka, ktorá vás odbremení od nepríjemného pocitu a bolesti pri cvičení. Navyše vám dodá potrebné sebavedomie a to je dôležité, aj keď ste na danom mieste sama. To, ako sa cítite, je prvým krokom k úspechu,“ hovorí redaktorka Feminity.

Najuniverzálnejším kúskom sú legíny

Najpohodlnejšími nohavicami na cvičenie sú legíny. Umožňujú voľný pohyb nôh a na ženách pôsobia sexi. Najuniverzálnejšie sú čierne, ktoré zároveň opticky zoštíhlia nohy a dodajú vám tak sebaistotu. Vďaka kvalitnému materiálu kopírujú postavu a prispievajú ku krásne formovaným nohám a zadku, pričom brucho pekne stiahnu bez toho, aby vás tlačili. „Legíny patria medzi moje najobľúbenejšie spomedzi kúskov na cvičenie. Poskytujú maximálne pohodlie, musia byť však z kvalitného materiálu, určeného na športovanie, nikdy nie tie bavlnené,“ prezradila redaktorka Feminity.

Indoor & outdoor oblečenie – kvalitný materiál ovplyvní váš výkon

Oblečenie z kvalitného materiálu zabezpečí, aby sa od tela odvádzala vlhkosť, čo oceníte najmä v hornej časti tela, ako je hrudník. Nikdy necvičte v bavlnených veciach. Tie nasajú vlhkosť do seba a telo nechajú vychladnúť. Špeciálne navrhnuté materiály vám zabezpečia správnu termoreguláciu organizmu a nebude vám v tele zbytočne kumulovať pot, čo spôsobuje diskomfort pri cvičení a ovplyvňuje tiež váš výkon. 

Podobný princíp funguje aj v prípade vrchnej časti oblečenia, pokiaľ sa chystáte robiť outdoorové cvičenie alebo beh. Bunda by mala byť z rovnako kvalitného materiálu s plne prispôsobenými funkciami pre pohodlné športovanie a dosiahnutie maximálneho výkonu. 

Športové tenisky –  vec, ktorá sa nepodceňuje

Klasické fashion tenisky nestačia. Športová obuv je na cvičenie nevyhnutná a to aj v prípade, že cvičíte „len doma“. Pevne chránené chodidlo a profesionálne prispôsobená obuv chodidlám zabezpečuje komfort a ochranu pred zraneniami kĺbov. Ak vám môžeme odporúčať, nikdy ju nepodceňujte. Zbaliť si ju môžete do štýlového ruksaku, ktorý vám na cvičenie rozhodne nemôže chýbať.

Štýlové doplnky, ktorými umocníte svoj vzhľad

Na to, aby ste sa cítili dobre si môžete pomôcť aj doplnkami v podobe štýlových ponožiek alebo čapice. Detaily robia celok a v tomto prípade to platí dvojnásobne. Hlava a chodidlá sú časti tela, ktoré treba mať zateplené, čím sa zvyšuje komfort a motivácia posúvať svoje výkony vpred.

10 minút cvikov, ktoré vám premenia telo na nepoznanie

Pripravili sme si pre vás výber overených cvikov, ktoré na pravidelnej báze praktizujeme s fitness trénerom. Stačí im venovať 10 minút denne a vaše brucho bude oveľa bližšie k tomu, aby bolo pekne ploché.

Plank (doska)

Cvik na brucho, ktorý patrí medzi najvyhľadávanejšie. Plank alebo doska vyzerá na pohľad jednoducho, no tí, ktorí ho vyskúšali vedia, že to tak nie je. 
V pozícii pre klasické kľuky pokrčte ruky a prejdite do pozície na lakte pod ramenami. Vyrovnajte chrbát a spevnite celé telo, pričom hlava je v predĺžení chrbtice a dbáme na to, aby sme sa nepredkláňali jedným alebo druhým smerom.
Predstavuje to však cestu, ako posilniť držanie tela a formovať bruško. „Toto core cvičenie je veľká výzva, začať môžete s výdržou pár desiatok sekúnd, keď vydržíte minútu, pocítite menej vypuklé brucho, ktoré časom bude ploché. Nemusíte sa však za ničím hnať, je lepšie robiť ho minútu a viac nie, ale na pravidelnej báze.“

Glute bridges (dvíhanie panvy)

„Dvíhanie panvy praktizované na podložke je náš obľúbený cvik, pretože efekt sťahovania brucha a aj zadku je cítiť ihneď počas cvičenia.“  Ľahnite si na chrbát a ruky majte voľte pri tele, nohy sú pokrčené v kolenách,zadok stiahnutý a panva smeruje hore. V tejto pozícii ju podržte a vráťte sa späť, pričom zadok nepokladajte na podložku.

Walking lunges (výpady)

Obľúbeným cvikom, ktorý dáva každý fitness tréner sú výpady, pričom najdôležitejšia je technika. Zo základnej pozície je potrebné, aby vždy daná noha, ktorá ide vpred bola v kolene prehnutá v 90 stupňovom uhle. Koleno nesmie presahovať špičku a váha je na prednej nohe. Skúste takto kráčať 5 minút a uvidíte, ako si nebudete na druhý deň cítiť nohy.

- Najčítanejšie -