Presunúť na hlavný obsah

Tieto známe Slovenky pred cvičením nezastavila ani karanténa: Inšpirujte sa ich naozaj účinnými cvikmi

Slovenské celebrity

Ak ste sa chystali robiť niečo so svojou postavou, no aktuálne máte kopec výhovoriek, prečo to nejde, máme pre vás riešenie. Nechajte sa inšpirovať naozaj účinnými cvikmi známych krások.

Mirka Luberdová a jej švihadlová výzva

Bývalá vicemiss a milovníčka zdravej výživy, Mirka Luberdová je známa tým, že cvičenie je pre ňu v živote naozaj dôležité. Práve vďaka nemu, v kombinácii so zdravou stravou, totiž dokážete nielen skvele vyzerať, ale aj podporiť svoj imunitný systém. V domácej karenténe nedá dopustiť na cviky s vlastnou váhou, ale aj klasické švihadlové zostavy. Dokonca na svojom instagramovom profile urobila aj malú švihadlovú výzvu. 

"Jedna z najlacnejších pomôcok na cvičenie, máte ju asi doma aj vy a pritom mega účinne kardio. Kto sa pridá k mojej švihadlovej výzve a každý deň si zaskáče aspoň 5 minút? Pointa je jednoduchá, vyplaví sa Vám hormón šťastia a usadení budeme ešte všetci dosť. Buďme radi všetci, čo sa môžeme chrániť a čakať doma, ale nemusíme plesnivieť."

Cvičenie so švihadlom je naozaj mimoriadne účinné. Zapájate totiž všetky partie tela, precvičujete svaly veľmi rovnomerne a efekt odbúravania prebytočných kilogramov jej nielen efektívny, ale aj rýchly. Len malá rada na záver - ak začínate s takýmto cvičením po dlhšej dobe, na úvod to neprežeňte, lebo svalovica vás zrejme neminie.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Mirka Luberdová (@mirkaluberdova),

 

Prečítajte si aj: Babsy Jagušák Heribanová: Na Slovensku si ľudia čoraz viac uvedomujú, že treba podporovať lokálnu tvorbu

Linda Nývltová a jóga

Krásna slovenská modelka Linda Nývltová z Elite Bratislava sa vo voľnom čase venuje veľmi aktívne jóge. Pre krásnu brunetku, bol tento druh cvičenia láskou na prvý pohľad a nedá na ňu dopustiť. Výborné je, že jógu môžete cvičiť naozaj kdekoľvek. A hoci tomu možno neveríte, skutočne sa pri nej zapotíte. A uvidíte, že perfektne tvarujete takýmto spôsobom postavu.

"Som už skoro 2 týždne v karanténe a cítim, aké je dôležité sa hýbať. Keď zažívame strach, stres, telo stuhne a zatvára sa. Aby sme ostali otvorení, flexibilní a tiež, aby sme sa uzemnili a cítili stabilitu a pokoj aj v čase neistoty."

Človek sa po cvičení cíti oddýchnutý, vycentrovaný a nielnže robíte niečo pre svoje telo, ale aj psychiku. No a to sa veru v dnešnej dobe mimoriadne hodí, nemyslíte? 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Linda Nyvltova (@lindanyvltova),

 

Tatiana Žideková a dokonalý strečing

Fitneska, influencerka a v neposlednom rade mama, Tatiana Žideková pohyb jednoducho zbožňuje. Dokonca aj keď sa jej narodila dcérka, takmer okamžite sa vrátila k cvičeniu. Pohyb je pre jej život naozaj kľúčový. Tatiana rada cvičí s vlastnou váhou, ale aj s činkami a ťažšími závažiami. Pretože ak sa chcete dopracovať napríklad k tehličkám na bruchu, len kardiom to zrejme nedosiahnete. Navyše je pri cvičení mimoriadne dôležitý strečing a naťahovanie. Nielen preto, aby ste si neublížili, ale pomôže vám to v rámci tréningov posúvať aj vlastné limity a hranice.

"Rozhodla som sa, že keďže sme zavretí doma, konečne mám čas nie len na cvičenie, ale aj na takéto kravinky... Trošku sa rozťahať... naučiť sa konečne stojku na rukách bez toho, aby som sa musela o nieco opierať....dali ste si aj vy nejaku vlastnú výzvu počas karantény?

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Tatiana Žideková (@tatianazidekova),

 

Karolína Chomisteková a jej denný workout 

Inšpiratívna modelka Karolína Chomisteková je známa svojím zdravým životným štýlom a vášňou k športu. Čo sa týka jej denného workoutu, uprednostňuje skôr kardio, než posilňovacie cviky. Nedá dopustiť na beh a už spomínané švihadlo. Takže, ak sú vám činky cudzie a nechcete sa uberať týmto smerom, je jasné, že aj takto si viete krásne vyformovať postavičku. Tak čo, idete doma konečne do toho?

Mohlo by vás zaujímať: Video: Trendsetterku Barbaru Heribanovú inšpirujú v móde ázijské prvky: Ktorá krajina ju najviac očarila?

- Najčítanejšie -