Presunúť na hlavný obsah

S manželom sme sa vzali po 4-mesačnej známosti: Pre túto jednu vec som nemala pochybnosti, že by nám to nevyšlo

Partnerské vzťahy

Niektoré páry sa do všetkého vrhajú po hlave. Podobne ako Lucia s Marekom.

Ako dlho ste čakali vy, kým ste si so svojím partnerom povedali manželské "áno"? Niektorým párom to trvá celú večnosť, iné zase nechcú zbytočne strácať čas. Podobne ako Lucia s Marekom.

Teraz alebo nikdy

Keď som sa zoznámila s Marekom, bol to zvláštny pocit. Na jednej strane sa mi veľmi páčil, doslova ma niečo k nemu priťahovalo, na strane druhej som mala zmiešané pocity z toho, že má 35 rokov, vyzerá až priveľmi dobre a je stále slobodný. Akási výstražná signalizácia v mojej hlave fungovala pri každom jednom našom stretnutí. 

Mohlo by vás zaujímať: Prijala som ponuku na prácu, ktorá sa neodmieta: Zamotala som sa však so šéfom, zachoval sa ako typický ješitný chlap

Prvé dve rande boli klasické - večere, kino, nevtieravé flirtovanie. Obaja sme si boli veľmi sympatickí a na treťom rande prišiel čas aj na sex. A v tom momente som vedela, že som v tom až po uši. A Marek bol na tom rovnako. Nehrali sme žiadne "hry". Boli sme dvaja dospelí ľudia, ktorí si boli blízki a vedeli, že to nebude žiadny románik. Po mesačnej známosti som riešila dilemu. Musela som vysťahovať z bytu, ktorý sa mal predávať a nájsť si druhý. V tom Marek vyrukoval s nečakanou ponukou - aby som sa k nemu nasťahovala. Ani na sekundu som nezaváhala. Vedela som, že teraz je ten čas, ktorý rozhodne veľa vecí. 

Neprehliadnite: Náš sex vďaka tejto jednej veci nikdy neskĺzol do stereotypu: Dodržiavate ju aj vy?

Žiadne pochybnosti

Naše spoločné bývanie bolo idylické. Samozrejme, drobné hádky boli súčasťou aj našich životov, ale nebolo to nič veľké. Nič, čo by nejako výrazne ovplyvňovalo náš život. Zoznámili sme sa s našimi rodinami, priateľmi, absolvovali spoločné akcie. Všetci naokolo si mysleli, že sme spolu viac ako pol roka, pritom to neboli ani dva mesiace. Bolo to takmer šialené. Ale o to viac nás to bavilo. Kašľali sme na tých, ktorí sa chytali za hlavu, že ideme do všetkého po hlave, nemáme priestor sa spoznávať, atď... Budem sa opakovať, ale my sme jednoducho nemali žiadne pochybnosti. 

Jedna veta rozhodla

Po vyše mesiaci spoločného bývania prišla prvá veľká hádka. A pri nej padli konečne aj informácie, ktoré som vždy chcela vedieť, ale bála sa na ne opýtať. Konečne som sa dozvedela, ako to, že finančne zabezpečený, krásny a vtipný chlap po 35-tke je slobodný. "Mal som len jeden 12ročný vzťah, ktorý pred 2 rokmi stroskotal. Od vtedy som nemal žiadnu vážnu známosť. Nechcem strácať čas s niekym, kto mi za to nestojí," vychrlil na mňa a ja som si v tom momente uvedomila dve veci. 1. Nikdy sme sa vlastne nebavili o expartneroch. 2. Tohto muža chcem mať po svojom boku celý život. A on akoby vedel čítať moje myšlienky, pretože práve na toto som uplynulých 7 dní po našej prvej veľkej hádke myslela veľmi intenzívne. A na siedmy deň si predo mňa kľakol a požiadal ma o ruku. Opäť som neváhala. Vedela som, že som zamilovaná a že mám po boku muža, ktorý ma urobí šťastnou. A to na základe jednej vety. "Nechcem strácať čas s niekým, kto mi za to nestojí." Obyčajná veta, ktorá mala pre mňa veľký význam. Vzali sme sa do dvoch mesiacov a teraz sme spolu už sedem rokov. A stále je to úžasné. Občas jednoducho netreba strácať čas.  

Prečítajte si: Môj milenec sa do mňa zamiloval a to mi zničilo život

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe