Presunúť na hlavný obsah

Karanténa posunula naše manželstvo o level dopredu: Najskôr sme museli urobiť to, čo na začiatku vzťahu

Partnerské vzťahy

Hoci zo začiatku to nevyzeralo príliš ružovo, musím uznať, že karanténa bola pre naše manželstvo jednoznačne prospešná. Len nám tak, ako mnohým iným trvalo, kým sme to obaja pochopili. Všetko je o uhle pohľadu.

V živote nič nie je len čierne a biele. Hoci v mnohých situáciáchnám to tak pripadáNajmä v tých náročnejších obdobiach. Rovnako to v tomto čase bolo aj u Diany a Milana. Hoci manželmi boli viac ako šesť rokov, mali spolu dve deti, karanténna ich postavila do situácie, na ktorú neboli ani jeden pripravení.

Prečítajte si: Manžel si na mne v posteli všimol zmenu, ktorá odhalila, kde som predtým bola: Ako by zareagoval váš muž?

Keď musíte opustiť komfortnú zónu

"Mali sme zaužívaný stereotyp, podľa ktorého sme fungovali v podsatate roky. Milan pracoval, ja som mala na starosti deti. Ráno som pripravila všetkým raňajky, vychystala a odviezla Klárku do škôlky a potom som sa doma, venovala Emke. Samozrejme som varila, riešila domácu "agendu". Niekto si povie, že typická žienka domáca, no mne to tak vyhovovalo. Robila som to rada. Mala som svoj systém a všetko mi do seba zapadalo tak, aby som stíhala, nebola pod stresom a mohla popoludní čakať Milana doma, s úsmevom na perách," rozhovorí sa Diana.

No všetko, na čo boli zvyknutí, zmenila práve pandémia. Klárka prestala chodiť do škôlky, Milan zostal na home office a oni štyria sa zrazu ocitli doma spolu, a to veru na dlhšie ako počas dovolenky, či víkendov. Navyše, vlastne nikam veľmi nemohli chodiť. Všetko zatvorené a Diana bola skôr mestský typ - takže výlety do lesa neboli práve jej šálkou kávy. No a byť v štvorizbovom byte v centre mesta nie je práve ideálne v tomto období. 

Pochopili sme o čom to celé je

"Úprimne priznávam, že po týždni prišla brutálna ponorka. Deti nervózne, my ešte viac. Hádali sme sa za každú drobnosť, aj to, kto po sebe neodložil vidličku, bol mega problém.  Jednoducho na tento režim fungovania sme neboli zvyknutí a ani pripravení. Keď som však videla ako negatívne to vplýva na deti, vedela som, že treba zakročiť. Sadla som si a urobila som nám plán dňa a povinností. Všetci sme tam mali vyčlenený čas pre seba, ale zároveň aj veci, čo treba v daný deň urobiť. A verte či nie - začalo to fungovať." 

Neprehliadnite: K funkčnému milostnému životu potrebujete len tieto tri veci: Viete, ktoré?

"Nám s Milanom to pomohlo vrátiť sa do čias, keď sme boli len dvaja, začali sme si uvedomovať opäť prínos toho druhého, viac sa znova spoznávať a skutočne nás to posilnilo. Deti mali opäť pravidlá, takže boli disciplinovanejšie a pokojnejšieJa osobne som zastánca toho, že deti hranice potrebujú, lebo je to pre ne znak istoty. Vlastne sme neurobili nič prevratné, no nám to zmenilo život. Zase sme k sebe mali všetci akosi bližšie a ja musím uznať, že sme hádam nikdy neboli šťastnejší. A to aj bez kávičiek či raňajok v meste."

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus