Presunúť na hlavný obsah

5 fáz, ktoré ovplyvňujú váš vzťah: Ak prekonáte štvrtú, môžete zažiť lásku na celý život

Partnerské vzťahy

Dokonalé vzťahy neexistujú. Každé si prejdu niečim viac či menej horším. Ale ak to zvládnu, je veľká šanca, že sa dočkajú skutočného šťastného konca.

Pobláznenie

Väčšinou prichádza vtedy, keď to nečakáme. Zamilovanosť, ktorá sa spočiatku javí ako pobláznenie. A zrazu v tom lietate, ani neviete ako. Všetko je dokonalé, prehliadate akékoľvek varovné signály, idealizujete si doslova všetko. Ste ako zamilovaný tínedžer, i keď vám je tridsať...Toto prvé štádium lásky je pre mnohých i najobľúbenejšie. No po ňom prichádza drobné vytriezvenie a návrat reality - kde sa začnete rozhodovať o tom, ako veľmi vážne tento vzťah beriete.

Mohlo by vás zaujímať: Prostredníctvom sugardatingu som si zabezpečila život snov: Množstvo ľudí ma však doteraz za tento krok odsudzuje

MY

Keď sa pomaly dostanete z prvej fázy do druhej - kde začnete tvoriť už pár a nie je žiadne JA, ale už len MY, vtedy prichádza prvá skúšobná fáza, ktorá mnohé preverí. Skladáte si ružové okuliare, začínate vnímať nedostatky partnera a veci trochu triezvejším spôsobom. Prichádza zoznámenie s rodinou, priateľmi, prvé spoločné plány do budúcnosti, dovolenky, prípadne bývanie. Táto fáza je veľmi náročná, ak však zdieľate rovnaké hodnoty a priority, je váš vzťah na dobrej ceste...

Prvé konflikty

Takmer okamžite, ako sa dostanete do druhej fázy, prichádza aj tretia - tá s konfliktami. S menšími, či väčšími. Stáva sa vašou súčasťou. Ak sa však menšie začnú nabalovať, časom to môže prerásť do niečoho vážnejšieho a vznikne z toho skutočná skúška vášho vzťahu. Tu už ide do tuhého a v podstate sa rozhoduje o samotnej existencii vášho vzťahu.

Prečítajte si: Veci, ktoré by mala žena robiť v posteli, ak chce, aby jej partner zostal verný

Odhodlanie

Fáza, ktorá je veľmi dôležitá. Ak prekonáte konflikty a rozhodnete sa že chcete pracovať na vašom vzťahu, ste na dobrej ceste za šťastným koncom. Uvedomujete si, že vzťah si vyžaduje viac, ako len držanie sa za ruky, nežné dotyky. Ak obaja prejavujete snahu zabojovať o váš vzťah, tak máte veľké šance. Táto fáza je v poslednej dobe však skutočnou raritou. Pretože mnohí to vzdajú a jednoducho pracovať na niečom sa im nechce.

V dobrom aj v zlom

Záverečná fáza je akýmsi cieľom pre všetky dvojice. Ak prekonáte konflikty, ak si uvedomíte, že chcete byť s partnerom po svojom boku, tak už vás nič nemôže zastaviť od toho, aby ste mohli spolu žiť naozaj v dobrom aj v zlom. 

Neprehliadnite: Sex s ex? Je prípustný, dokonca vám môže pomôcť. Ale len v tomto prípade