Presunúť na hlavný obsah

Z reálneho života: Mamou som sa stala už v 16 a týmto všetkým som si musela prejsť, no nemenila by som

Partnerské vzťahy

Hana si skúsila úlohu mamy naozaj mladá. Dnes má 32 a a napriek všetkým pádom by svoj život nemenila.

Poznačilo ju detstvo

Hana nemala typicky ukážkové detstvo. Jej otec mamu opustil ešte v čase keď bola tehotná, takže ho vlastne nikdy nepoznala. Vraj sa zľakol zodpovednosti, našiel si mladšiu a odišiel žiť svoj sen do Ameriky. ”To mi povedala mama, až keď som mala 15. Dovtedy vo mne živila bublinu o ideálnom oteckovi, ktorý mi vždy na narodeniny posielal pohľadnice a darčeky, no nikdy sa za mnou nemohol zastaviť. Samozrejme nič nebolo od neho, všetko robila mama, len nechcela aby som ho nenávidela od malička. Až v deň mojich 15. narodenín sa odvážila povedať mi pravdu. Aj to len preto, že sa dozvedela, že sa piatykrá oženil a chystá sa na Slovesnko. Pravdepodobne sa bála, že by ma vyhľadal A všetko, to čo roky okolo neho budovala, by prasklo. Samozrejme scenár s tým, že by ma chcel vidieť sa nekonal. A ja som začala mať pocit, že som bola maximálne nechcená. Viete, puberta s človekom zamáva”

Čítajte tiež: Svet je skutočne malý: Na dovolenke sme s mužom vyrazili na nudapláž, musela som mu zatajiť, koho som tam uvidela

V tom čase si Hana začala s o desať rokov starším chalanom z ulice. Nebola zaľúbená, ale cítila sa pri ňom dobre a mala pocit, že jej rozumie. Napokon sa však stalo niečo, s čím ani vo sne nerátala. ”Po dvoch mesiacoch, čo sme boli spolu som otehotnela. Netušila som, čo mám robiť. Mame som sa to bála povedať, Jurajovi, ktorý bol otcom dieťaťa tiež nie, tak som to tajila. A nakoľko som bola vždy extrémne štíhla, darilo sa mi to úspešne až do ôsmeho mesiaca. Keď som dostala kontrakcie, bola som v škole. Odpadla som a previezli ma do nemocnice. Amálka sa narodila predčasne, no všetko bolo v poriadku. Moja mama aj Juraj sa o dcére dozvedeli z úst lekára. Nikdy nezabudnem na ten vyčítavý pohľad mojej matky, ktorá to nedokázala pochopiť a predýchať. veľmi otvorene mi hovorila o tom, aká je zo mňa sklamaná. Náš prvý rozhovor bol plný výčitiek a kriku. Vôbec sa nezaujímala o vnučku. "

Neprehliadnite: 3 najúžasnejšie manželky podľa znamenia horoskopu: Patríte medzi ne aj vy?

Rozhodla som sa urobiť zásadný krok

"Vtedy som pochopila, že pri nej s malou nemôžeme zostať. Keď nás po troch týždňoch prepustili z nemocnice, odišla som k tete do Žiliny. Žila sama a nemala problém prichýliť nás. Od začiatku mi veľmi pomáhala, nakoľko ani Jujraj nejavil o Amálku záujem. Naozaj to bolo veľmi náročné. Nemala som dokončenú školu, nerozumela som starostlivosti o dieťa a miestami som myslela na najhoršie. Moja teta ma však v každej takejto chvíli dokázala podržať. Veľmi mi pomohla a nebyť jej, neviem, kde by som dnes bola. Prvý rok som sa starala len o malú, takže nás živila. No v 17 som začala poobede brigádovať a dokončovala som si školu. S malou mi teta veľmi pomáhala. Počas brigád som sa zoznámila s Janom. Nechával si na pumpe, kde som robila, pravidelne umývať okná. Až neskôr som pochopila, že to robil len kvôli mne. Dali sme sa do reči a pozval ma na večeru. Štyrikrát som ho odmietla, piaty som povedala áno." Hana mu hneď na prvom rande povedala celý svoj príbeh. A verte či nie, on sa nezľakol. Bol od nej síce o 12 rokov starší, no mal už toho tiež dosť prežitého a veľmi ju prosil, aby ho zoznámila aj s Amálkou. Stretávali sa dva roky, kým sa rozhodli spolu bývať. 

Mohlo by vás zaujímať: Zákon príťažlivosti funguje: Vaše znamenie vám napovie, čo si svojimi myšlienkami priťahujete do života

Vtedy už Hana pracovala a celkom sa jej darilo. Šila oblečenie pre deti a naozaj sa jej to išlo. Jano jej to pomohol rozbehnúť vo väčšom a ona tak mala čas na prácu aj Amálku. "Hoci som si prešla skutočne veľmi ťažkým obdobím, dnes som za neho vďačná. A nemenila by som. S mojou dcérou sme ako najlepšie kamošky, viem, že ma ľúbi a váži si ma. To čo však nikdy asi nespracujem je fakt, ako sa sa ku mne zachovala moja mama. No napriek tomu som veľmi šťastná."