Presunúť na hlavný obsah

Chcela som podržať kamošku po rozvode: Zneužila to však voči mne a dodnes nemôžem z hlavy dostať tento obraz

Partnerské vzťahy

Mirka prišla v jednom momente nie o jedného, ale hneď o dvoch svojich najbližších ľudí. Obraz toho, ako k zrade došlo má pred očami ešte aj dnes.

Vzťah Mirky a jej manžela Lukáša začínal idylicky. Zoznámili sa v práci, kde ich dokopy dali ich kolegovia, lebo vraj bolo jasné, že si budú rozumieť. A rozumeli! Jednou z ľudí, ktorí mali v ich zoznámení “prsty” bola aj Mirkina kamarátka Petra, s ktorou takpovediac vyrastala. Kamarátky z detstva sa stali prv spolužiačkami, spolubývajúcimi a neskôr i kolegyňami. Boli nerozlučné, teda do momentu, kým sa Petra nezamilovala a nevydala. Mirka sa v ich spoločnosti cítila ako “piate koleso na voze” a jej kamarátka to na nej samozrejme videla. Keď Petra pri jednom z pracovných projektov spoznala Lukáša, vedela, že bude pre Mirku ten pravý.  

Neprehliadnite: Letný flirt neskončil tak, ako som očakávala: Kvôli tejto veci som dúfala v jeho rýchly koniec

Šťastne až do smrti? To ťažko!

Mirka a Lukáš sa po určitej dobe zosobášili. „Nemohla som byť spokojnejšia. Mala som milujúceho manžela, ktorý si navyše výborne rozumel aj s mojou kamarátkou a jej manželom. Stala sa z nás nerozlučná partia. Trávili sme spolu voľný čas i dovolenky,“ spomína Mirka. „Naša idylka však bohužiaľ netrvala dlho. Kým se mne a Lukášovi darilo, Petra začala mať vo vzťahu so svojím manželom problémy, išlo to s nimi dolu vodou a dospeli do štádia, kedy bol na stole rozvod.”

Keď rozchod Mirkinej kamarátky nebol len teoretickou záležitosťou, ale realitou, snažila sa jej spolu s Lukášom pomôcť a podržať ju v jej ťažkých chvíľach. Petrin už bývalý manžel si totiž až podozrivo rýchlo našiel novú partnerku, čo Petra samozrejme niesla ťažko. „Uznala som, že pre Petru bude najlepšie, keď aspoň na chvíľu unikne z reality a vybrali sme sa na spoločnú dovolenku. Po jednom z večerov, kedy sme zapíjali jej rozvod sa stalo niečo, čo som dodnes nespracovala,”  pokračuje vo svojom smutnom príbehu Mirka.

Prečítajte si tiež: Zistil som, že moja manželka má pikantnú záľubu: Po odhalení som sa cítil trápne, ale bol som ochotný urobiť toto

Za dobrotu na žobrotu

„Ten večer sme si vyrazili do jedného z neďalekých barov. Popíjali sme, zabávali sa s novými známymi, no mňa akosi rozbolela hlava, tak ma manžel odprevadil domov a šla som si ľahnúť. Uprostred noci som sa zobudila na smäd. Vyšla som z izby a počula nejaké zvláštne zvuky prichádzajúce z obývačky. Keď mi došlo, o aký druh zvukov ide, predpokladala som, že si Petra z baru priniesla nejakú známosť. To, že Lukáš nespal vedľa mňa, keď som sa zobudila, som si neuvedomila až v momente, keď som uvidela, že tam Petra nie je s náhodou známosťou, ale s mojím manželom. Ostala som ako obarená! To, čo sa tam “skoro” stalo sa mi obaja pokúšali vysvetliť svojským spôsobom. Obaja z toho obviňovali toho druhého, zhodli sa len na tom, že to bola chyba.”

Od osudnej noci uplynulo pár mesiacov, ale Mirka stále nie je schopná postaviť sa tejto situácii čelom. Dokonca odišla i z práce, aby tam nemusela “podarenú dvojicu” stretávať. To, čo v tú noc videla na vlastné oči totiž nemôže dostať z hlavy: „V jednom momente som prišla o manžela, svoju najlepšiu priateľku a aj schopnosť veriť ľuďom. Zrada celoživotnej kamarátky, ktorej som chcela pomôcť je samozrejme jedna vec, no celkom iná zase porušenie sľubu vernosti, ktorý mi dal môj manžel!”

Koho zradu by ste v tomto prípade dokázali "prekusnúť" skôr?

spolu hlasovalo 533 ľudí

- Najčítanejšie -