Presunúť na hlavný obsah

Poradila som svojej najlepšej priateľke, aby opustila manžela, ktorý si ju nevážil: Rovnakú chybu už neurobím kvôli tomuto

Sex a vzťahy

Naša známa Renáta sa poučila a druhýkrát už neurobí tú chybu, že sa bude starať do vzťahových záležitostí svojich priateliek, hoci bola o to požiadaná. Nakoniec z toho všetkého vyšla ako zlá práve ona.

Druhým sa radí ľahšie než sebe

Naša známa Renáta bola svedkom toxického vzťahu svojej priateľky od samého začiatku. Hneď sa jej na jej novom objave niečo nepozdávalo. „Vždy som mala jednoducho čuch na ľudí. Ak mi niekto hneď nesedel od začiatku, spravidla sa vždy časom potvrdilo, že som mala pravdu. V prípade mojej priateľky Mišky to bolo tiež presne takto. S tým rozdielom, že Miška natrafila na skutočne prefíkaného jedinca, ktorý si ju vždy vedel udobriť a prikloniť na svoju stranu. Možno to bolo tým, že Miška mala za sebou veľa neúspešných vzťahov, v ktorých ťahala za ten kratší koniec a samu seba utvrdzovala v tom, že tento je ten pravý,“ objasňuje na začiatok Renáta, ktorá keby vedela, čo z toho celého vzíde, radšej sa dištancuje hneď. Ako povedala, mala ju len vypočuť a nestarať sa, ale poznáte to. Nie vždy sa to dá a druhým sa radí ľahšie než sebe.

Mohlo by vás zaujímať: Môj bývalý si začal s mojou najlepšou kamarátkou: Jedno gesto mi naznačovalo, že to spolu ťahali už skôr 

Snažila som sa jej manželstvo vyhovoriť

Renáta Mišku upozorňovala na to, že je k svojmu priateľovi skutočne príliš benevolentná. Dovoľuje mu všetko len za pekný úsmev a všetko mu aj odpustí. Vraj jej to vynahrádza inak, ale o tom sa už našej známej nechcelo polemizovať. „Nebola som to len ja, hovorili sme jej to všetky v našej partii, ale ona sa vždy na to len odula ako malé dieťa a odmietla sa o tom viac baviť. Vraj je to jej život,“ pokračuje naša známa. Potom sa stalo, že jej priateľ bol kdesi odcestovaný a celé tri dni jej vôbec nedvíhal mobil. Miška sa o neho veľmi bála a už aj usúdila, že takto teda nie, ako si to predstavuje. No po pár dňoch, kedy sa neozývala pre zmenu svojim priateľkám vrátane Renáty ona, prišla na spoločné stretnutie a zahlásila, že sa ide vydávať: „Skoro mi spadla sánka. Aj sme sa jej to snažili vyhovoriť, že má na lepšieho. No ona, že nemieni už viac čakať, že má dosť rokov, že chce dieťa a veci podobné. Ale myslím, že keby sa nad svojimi slovami aspoň chvíľu zamyslela, uvedomila by si, že o láske tam nepadla z jej strany tiež žiadna reč,“ hovorí Renáta.

Čítajte tiež: Temná stránka priateľstva: Najlepšia kamarátka ma zradila tak ako nikto v živote, odpustila som jej len kvôli tomuto

Po tomto som jej poradila, aby od neho odišla

Nepomohlo nič a Miška si dotyčného vzala. Akonáhle bola jeho manželkou, začal vystrkovať rožky už celkom, pretože už si ju nepotreboval viac udobrovať. No a keď sa im narodilo dieťa, celkom sa vyznamenal. Miška v pôrodnici so synom a on v tej istej nemocnici, ale na inom oddelení s otravou alkoholom a rozbitou hlavou. Po návrate domov bola Miška na všetko sama. Jej ctený manžel chodil po kamarátoch, dieťa ho nezaujímalo, vraj veď má, čo chcela, tak nech jej dá teraz pokoj. Aspoň takto to Miška opisovala svojim priateľkám. „Potom, čo sa mi Miška nonstop sťažovala a po poslednom incidente, kedy prišla ku mne s monoklom pod okom a s dieťaťom v náručí, či môže u mňa prespať, som si povedala, že predsa nemôže s takým človekom ostať. Je pravda, že doslova som ju prinútila, aby si zbalila veci  a odišla od neho. Neozval sa jej týždeň a ona ostala celá nervózna, že za ňou ani nepríde. Potom sa rozhodla, že pôjde pozrieť k nim domov, čo s ním je a nenašla ho. Zašla domov k jeho rodičom, s ktorými nikdy veľmi nevychádzala, pretože boli voči synovi zaslepení a oni jej oznámili, že odišiel pracovať do zahraničia a nevedia, kedy sa vráti,“ vysvetľuje Renáta, ktorú Miška ako prvá obvinila z toho, že ostala sama s dieťaťom.

Neprehliadnite: Moja najlepšia priateľka si začala s mojím ex: Hoci som sa tvárila nad vecou, táto jedna vec ma trápila

Nakoniec som z toho vyšla ako vinníčka ja

Podľa jej slov vraj chytila hysterický záchvat, že čo si teraz počne sama s dieťaťom, že jej nemá kto pomôcť a čo ak sa jej manžel už nikdy nevráti. Čo keď ich opustil nadobro a v cudzine si založí novú rodinu. „Vôbec neuvažovala triezvo. Mala som dojem, že jej bolo za ním ešte aj ľúto. Vraj keby som sa do toho nemontovala, tak to nemuselo takto dopadnúť. Podľa nej som bola na vine viac než jej manžel. To ma nehnevalo, tak som jej v afekte povedala, nech si ho teda ide do tej cudziny hľadať a ešte nech sa mu aj urodzenému ospravedlní. Tým sme my dve skončili a už je to pár mesiacov, čo sa nerozprávame. Je mi to ľúto, ale bolo to pre mňa zároveň ponaučenie, aby som sa do vzťahov druhých neplietla vôbec, nech by ma aj samy priateľky o to prosili,“ dodáva na záver naša známa Renáta, ktorá z toho celého vyšla ako vinníčka. Pritom chcela len pomôcť..

 

- Najčítanejšie -