Presunúť na hlavný obsah

Najlepšia priateľka sa mi v slabej chvíľke priznala: Žiaľ, využila chlapa, aby takto ublížila svojej sestre...

Partnerské vzťahy

Betke sa jej najlepšia kamarátka od detských čias, Sára, priznala v slabej chvíľke s tým, že v živote urobila blízkej osobe niečo skutočne podlé. Hoci ju Betka chcela vnímať stále rovnako, viac to už nešlo. Jej priznanie naštrbilo jej dôveru voči nej.

Odviazala sa viac než inokedy 

Betka bola spolu so Sárou nerozlučná už od škôlky. Spolu sa hrávali, spolu chodili do školy, vystrájali, neskôr objavovali zakázané veci a vymieňali si tie naj intímnejšie detaily aj zo svojho súkromia o svojich priateľoch. Dokonca absolvovali spolu aj vysokoškolské roky na internáte. Po škole sa však Betka zamilovala a presťahovala na druhý koniec krajiny, avšak priateľstvo naďalej udržiavali príležitostnými babskými jazdami. Nanešťastie, pri jednej ich spoločnej babskej jazde, na ktorú sa spolu už veľmi tešili, sa odviazala Betkina najlepšia priateľka Sára viac než inokedy. „Vystrájala a bola dosť hlučná. Vraj aj tak má všetkých na háku a je jej všetko jedno. V jednu chvíľu som sa až hanbila a snažila ju utíšiť. No potom vyrukovala na mňa s niečím, čo som nečakala,“ opisuje vtedajšiu situáciu Betka, ktorá svoju dlhoročnú priateľku v jednej chvíli takmer nespoznávala. 

Mohlo by vás zaujímať: Moja najlepšia priateľka si začala s mojím ex: Hoci som sa tvárila nad vecou, táto jedna vec ma trápila

Vraj, či chcem počuť tajomstvo

Keď Sára prestala byť už taká hlučná a dostala akýsi útlm z alkoholu, ako to nazvala Betka, ovládla ju slabá chvíľka. Začala spomínať niečo, čomu Betka zo začiatku nerozumela. Potom si spomenula na udalosť, ktorú Sára spomenula: „Vraj či chcem vedieť jedno tajomstvo, ktoré mi nikdy neprezradila, ktoré bolo celé roky len jej. Na to som jej s úsmevom odpovedala, nech si ho len nechá pre seba, lebo si to aj tak zajtra nebude asi pamätať. No ona pokračovala v spomínaní ďalej. Vraj či si pamätám, keď mi povedala, že sestra sa jedného dňa prestala s ňou baviť a odvtedy nehovorili spolu už celé roky. Pamätala som si na to, že Sára nemala so sestrou dobrý vzťah a keď som sa pýtala prečo, vraj jej sestra vždy závidela a obviňovala ju, že je miláčikom rodičov. Nechápala som, prečo to po rokoch predo mnou načala, ale začala som mať pocit, že sa potrebuje vyrozprávať,“ hovorí Betka, ktorá si ju teda vypočula a neverila vlastným ušiam. 

Čítajte tiež: Najlepšia priateľka mi závidela úspešnú kariéru: Po tom, čo som jej pomohla dostať sa tam, kam chcela, urobila toto

Vyviedla niečo podlé vlastnej sestre 

Potom sa jej Sára priznala s tým, že v skutočnosti to bolo celé roky inak. Vraj to ona vždy na svoju sestru žiarlila, pretože to bola ona, kto bol vždy na výslní v škole aj v rodine. Vždy jej ju dávali rodičia za príklad, ale keď si našla ešte na vysokej aj perfektného priateľa, ktorý sa aj Sáre veľmi páčil, išla vyskočiť z kože. „Tak som sa rozhodla, že toto jej jednoducho nevyjde. Zviedla som toho chlapa a postarala sa, aby sa o tom sestra dozvedela. Nafotila som si to do telefónu a poslala jej to s odkazom, že nemôžeme mať všetko, čo chceme, to by predsa nebolo fér... Preto so mnou sestra do dnešného dňa neprehovorí. Ale vieš čo? Je mi to jedno, nikdy som ju nemala rada. Kvôli nej som sa celý život cítila tak mizerne,“ priznala sa Sára Betke, ktorá bola celkom mimo z toho, čo bola schopná jej najlepšia priateľka vyviesť vlastnej sestre a ani to vôbec neoľutovala. 

Neprehliadnite: Po stroskotanom manželstve som si nezáväzne začala s bývalým svojej najlepšej priateľky: Trvá to dodnes...

Premýšľam, či sú aj moje malé tajomstvá u nej v bezpečí

Sára po tomto svojom výstupe a priznaní nakoniec „odkveckla“ a Betka jej pomohla dostať sa do hotelovej izby. No celú noc nezažmúrila oka a premýšľala nad tým, ako je možné, že túto zlú, závistlivú, temnú stránku svojej priateľky nikdy nespoznala. Že jej všetko vždy verila, že bola k nej úprimná a ona ju pritom zavádzala a oklamala v takej chúlostivej veci. „Neviem, čo je pravdy na tom, aký vzťah k nej mala jej sestra, ale takto sa veci neriešia. Tiež som nemohla uveriť, že jej je celkom jedno, že sa s ňou už roky vlastná sestra nerozpráva. A ja som ju preto vždy ľutovala, ale teraz vidím, že som si svoju priateľku asi idealizovala a ľutovala zbytočne. Ktovie, či by som sa o tom, čo podlého urobila vôbec niekedy dozvedela, nebyť toho, že sa opila. No dnes jednoducho premýšľam aj o tom, či sú aj moje malé nevinné tajomstvá u nej v bezpečí. Či ich niekedy nepoužije proti mne, ak si zmyslí, že som ju niečím urazila, alebo ak bude mať pocit, že ju nejako ohrozujem,“ dodáva na záver naša čitateľka Betka.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe