Presunúť na hlavný obsah

Manželovi som vymyslela na narodeniny darček: Bol to krok vedľa, ktorý odhalil jeho doposiaľ nepoznanú minulosť

Sex a vzťahy

Ivana síce nepoznala svojho manžela Juraja dlho predtým než sa vzali, ale nikdy nepredpokladala, že by sa tak veľmi mohla zmýliť. O tom, že šliapla skutočne vedľa, sa presvedčila vďaka tomuto darčeku, ktorý pre manžela vymyslela k jeho narodeninám.

Svokrovci nám neboli ani na svadbe 

Ivanin manžel Juraj sa netajil už na začiatku svojho vzťahu s ňou, že s rodičmi nemá vôbec dobré vzťahy. Dokonca u nich nikdy nedošlo k tomu, že by ju s nimi zoznámil, on sám sa  s nimi nestretával, hoci bývali v jednom meste. Párkrát nečakane na nich natrafili v reštaurácii a hoci ich celkom neobišiel, len ich pozdravil s veľkou nevôľou a nedal im žiadny priestor k tomu, aby sa mohli porozprávať. „Bolo mi veľmi ľúto, že Juraj s nimi takto vychádza, pretože s mojimi rodičmi som mala pekný vzťah nielen ja, ale aj on. Možno práve preto, že so svojimi rodičmi si nerozumel, vytvoril si s tými mojimi silné puto. Neraz som sa ho pýtala, čo sa  to medzi nimi tromi porobilo, len mi povedal, že je to minulosť a nech to nechám tak, pretože čokoľvek to bolo, nenapravím to,“ opisuje manželovo správanie Ivana, ktorej svokrovci neboli ani na svadbe. 

Mohlo by vás zaujímať: Táto jedna téma bola u manžela tabu: Po rokoch som sa takto dozvedela, čo je vo veci a prečo o nej odmieta hovoriť 

Vymyslela som mu darček, ktorý mal svoj skrytý význam

Onedlho mal Juraj oslavovať okrúhle narodeniny, 30 rokov. Ivana si povedala, že vie presne, čo by mu mohla venovať na narodeniny, resp. o čo by sa mohla pokúsiť, aby si manžel doriešil minulosť: „Kontaktovala som Jurajových rodičov s tým, že by som bola rada, keby sme sa pri príležitosti jeho narodenín všetci spolu stretli a pokúsili sa porozprávať a urovnať vzťahy. Jeho rodičia prekvapujúco súhlasili, pripravovala som sa na prehováranie. Ale bola som z toho veľmi príjemne prekvapená,“ opisuje ďalej, pričom mala dôvod, prečo vymyslela Jurajovi práve takýto darček

Všetkých som ich prekvapila touto novinkou

Ivana nakoniec všetko zorganizovala, na manželove narodeniny prišli spolu do peknej reštaurácie. Po chvíli sa pred nimi objavili Jurajovi rodičia: „Mala som problém manžela udržať, aby nezačal po nich kričať, ale nakoniec tiež usúdil, že nebude robiť škandál na verejnosti. Horko-ťažko som ho presvedčila, aby sme sa všetci v pokoji najedli a porozprávali. Počas večere však nikto okrem mňa nepovedal ani slovo a nakoniec som sa rozhodla vyrukovať s novinkou, kvôli ktorej som chcela dať manželovu rodinu znova dokopy. Všetkým som oznámila, že som tehotná a nádejala som sa, že to nielen odľahčí napätú atmosféru, ale aj pookreje zlé vzťahy. No hneď som pochopila, že som šliapla dosť vedľa,“ objasňuje ďalej.

Čítajte tiež: Manželovi som chcela dať ako darček svoje šteklivé fotografie: Ani vo sne by mi nenapadlo, že urobí toto

Manželovi sa na chvíľu vrátila minulosť  

Jurajovi v tej chvíli akoby sa vrátila minulosť a zareagoval na manželkinu dobrú správu slovami adresovanými jeho rodičom. Vraj či jej nechcú tiež ponúknuť peniaze, ak sa aj s dieťaťom vyparí a nechá ich syna z dobrej rodiny na pokoji. V tej chvíli zostala ako obarená práve Ivana. V tom sa jej manžel zodvihol a prísne povedal, že odchádzajú a na toto stretnutie zabudnú. Vraj im nikdy neodpustí, čo vtedy pred rokmi urobili a tým sa to skončilo. 

Napokon som sa dozvedela, prečo bol môj darček bol krokom vedľa 

Kým prišli domov, Juraj sa už upokojil aj vychladol z hnevu. Potom jej sám od seba rozpovedal, ako mu zatajili, že počas štúdií  na vysokej škole, ho u nich doma vyhľadalo jedno dievča, s ktorým mal istú dobu pletky. Vraj sa im priznala, že ho hľadá, lebo ostala s ich synom tehotná a dúfala, že jej pomôžu. On sa však až potom, čo doštudoval, dozvedel náhodne z ich rozhovoru, ktorý započul, že jej dali peniaze, aby išla na potrat a viac sa o ňu a o svoje nenarodené vnúča nezaujímali. Vraj ju všade hľadal, ale márne.

Neprehliadnite: Darček, ktorý som dala svojmu manželovi napokon odhail jeho neveru: Toto bol ten moment, keď som to zistila 

Hoci nebol do nej zamilovaný, svoje dieťa chcel poznať a postarať sa o neho. Pravdepodobne vraj zmizla niekde v cudzine a pre neho to bolo natoľko bolestivé, že sa s tým nedokázal vyrovnať. O rodičoch nechcel preto viac počuť, pretože mu nedali možnosť, aby spoznal svoje dieťa. „Takže zorganizovať večeru, na ktorej som im všetkým oznámila, že čakám dieťa, nebolo práve príhodné. Nuž, ale nemohla som vedieť, čo bolo vo veci, teraz to už viem a rozumiem, že sa Juraj hnevá, ale na druhej strane jeho rodičia to ľutujú a chcú spoznať svoje vnúča, naše dieťa a my nemáme právo mu to odopierať, nech bola minulosť akákoľvek,“ končí svoj príbeh Ivana, ktorá stále dúfa, že jedného dňa jej manžel zmení svoj názor, no nútiť ho nechce.