Presunúť na hlavný obsah

Táto jedna téma bola u manžela tabu: Po rokoch som sa takto dozvedela, čo je vo veci a prečo o nej odmieta hovoriť

Sex a vzťahy

Natália si svojho manžela Borisa brala s tým, že o jeho minulosti, respektíve pôvode nevedela nič. Neprekážalo jej to, pretože si myslela, že časom sa jej otvorí aj sám, ale nestalo sa tak a Natália bola zvedavá. Po jednej návšteve však z neho dostala pravdu.

Téma jeho pôvodu bola vždy tabu

Svojich rodičov si skutočne človek nevyberá. Natáliin manžel Boris na ich tému odmietal aj s vlastnou ženou komunikovať. Jeho adoptívni rodičia boli skvelí a nedal na nich dopustiť. Napriek tomu, hoci poznal pravdu o svojich rodičoch, nechcel sa zdôveriť ani Natálii. Zo začiatku si povedala, že časom sa jej predsa určite otvorí, len tomu musí nechať čas. Ale ani počas manželstva sa tak nestalo a Natálii to začalo vŕtať v hlave natoľko, že s touto témou po čase vždy náročky vyrukovala. „Jedinou Borisovou reakciou bolo, že sa nahneval a povedal mi, aby som sa viac na to nikdy nepýtala. Nebol voči mne agresívny, ale cítila som, že sa pre niečo zdráha a popravde akoby hanbí. Akoby mu nebolo príjemné o tom hovoriť. Nevedela som si to vysvetliť, pretože nech by mi povedal čokoľvek, nezmenilo by to to, že bol skvelý muž, ktorý toho veľa dosiahol vlastnými rukami a rozumom, za čo som ho aj obdivovala,“ objasňuje Natália. 

Mohlo by vás  zaujímať: Moja mama odmietala môjho partnera: Keď som zistila, prečo má také nevhodné sprívanie, pochopila som jednu vec

Po jednej návšteve vyrobil takúto scénu

Jedného dňa zavolala jeho adoptívna sestra Rita, s ktorou mal veľmi pekný vzťah a strážil ju ako oko v hlave. „Chcela prísť k nám na večeru, aby nás zoznámila s jej novým priateľom Markom. Boris bol v strehu ešte predtým než vôbec prišiel k nám domov. Videla som, že mu Marko nebol sympatický od začiatku stretnutia, napriek tomu, že vyzeral ako slušný a poctivý človek, ktorý má o Ritu vážny záujem. Akoby mu na ňom niečo nesedelo a potom  to prišlo. Môj manžel sa ho spýtal na jeho rodinu a on otvorene povedal, že je Rómom, pričom ja by som ani nepovedala, že vzhľadom a správaním sa prejavoval ako temperamentný Róm. Naopak, bol veľmi sčítaný už na prvé počutie a nemali sme dôvod mať predsudky. Aspoň som si do tej chvíle vždy myslela, že ich nemá ani Boris. No prekvapil,“ pokračuje v rozprávaní Natália. Vrak jej manžel vyrobil takú scénu, za ktorú sa na neho hnevala a v prvom rade veľmi hanbila. Nakoniec sa s Ritou škaredo pohádali, vraj či musela zrovna priviesť domov Cigáňa. Bolo to otrasné a chudák Marko sa ani nebránil, len sa zdvihol a odišiel, akoby bol na takú reakciu celý život zvyknutý, bolo mi ho skutočne ľúto a po ich odchode som na muža doslova zaútočila. 

Čítajte tiež: Bola som jeho manželkou iba týždeň, keď som v dome našla toto: Od môjho muža by som to nečakala

Zahanbený a plný predsudkov kvôli svojmu pôvodu

Natália na neho vyrukovala s tým, že čo má proti Rómom, na čo jej povedal, aby sa ho na to nepýtala. Natália bola však už rozčúlená aj kvôli jeho sestre a Markovi, ktorý si také správanie nezaslúžil, a vŕtala do neho toľko, kým pravdu nezistila. „Vraj Rómov neznáša, lebo je jedným z nich. Na čo som zostala v nemom úžase. Potom mi zahanbený priznal, že jeho biologickí rodičia boli Rómovia a za celý život sa s touto pravdou nestotožnil. Vraj sa za to hanbí a každý deň premýšľa nad tým, čo by  z neho bolo, keby sa nedostal do detského domova a nenašli sa ľudia ako jeho biologickí rodičia. Dokonca, že ich raz aj vyhľadal, ale bez toho, aby im povedal, kto je, ale ostal taký ponížený, keď videl, kto sú. Vraj by mu nevadilo, že sú z chudobných pomerov, keby sa vedeli aspoň správať. Ale nebolo tak... Tak som sa mu snažila prehovoriť do duše, aby sa nad tým viac netrápil, lebo za to aký je a kým je vďačí nielen svojej adoptívnej rodine, ale aj sebe a svojim schopnostiam, svojej chuti niečo dosiahnuť. Rovnako nech dá šancu Markovi, ktorý sa predsa tiež snaží, hoci to má v živote tiež ťažké kvôli svojmu pôvodu,“ dodáva na záver Natália, ktorá bola rada, že Boris súhlasil s tým, že sa Markovi a svojej sestre ospravedlní a skúsia si zopakovať večeru ešte raz. 

Neprehliadnite: Po tom, ako sa nám narodilo tretie dieťa, manžel priznal nechutné tajomstvo: Rozviedli by ste sa?