Presunúť na hlavný obsah

Som vydatá, ale dodnes spomínam na svoju prvú lásku: Zakaždým, keď ho znova vidím, mám chuť niečo urobiť

Sex a vzťahy

Hovorí sa, že stará láska nehrdzavie, ale ako je to nielen s tou starou, ale aj prvou láskou vo vašom živote? Je odsúdená na zánik a časom príjemné spomienky alebo v žene tieto pocity zostávajú aj keď má už dávno iného partnera?

Nechal ma a ja som si z trucu našla náhradu

Naša čitateľka Alexandra sa vydala za muža, s ktorým začala chodiť viac menej z trucu. Keď sa s ňou rozišiel Lukáš, ktorý bol jej prvou láskou a chodili spolu asi 4 roky, chcela mu dokázať, že iný dokáže oceniť to, čo on nie: „Lukáš sa jedného dňa zbalil a cez mail mi oznámil, že odchádza do zahraničia a lúčiť sa so mnou nemôže, lebo by to oboch ranilo ešte viac. Vedel, že ja do zahraničia nechcem ísť a pochopila by som, že on chce, ale takto? Len tak sa zbaliť a oznámiť mi, že je koniec cez mail ako zbabelec? Napriek tomu, že som bola z neho sklamaná, som ho aj tak stále milovala. No desila som sa tých ľútostivých pohľadov, tak som vhupla do nového vzťahu bezprostredne po jeho odchode a ľudia si nakoniec mysleli, že som to bola ja, kto ho nechal a od chudák sa zbalil a odišiel,“ priznala na úvod Alexandra, ktorá dodala, že hoci si nový vzťah začala z trucu, napokon si s dotyčným, Mišom, vybudovala naozaj pekný vzťah a dokonca sa za neho napokon aj vydala. 

Mohlo by vás zaujmať: Takíto muži skutočne priťahujú dnešné ženy: Ak príde na výber životného partnera, tieto typy majú šancu

Po rokoch som mala chuť sa mu opäť hodiť okolo krku

Napriek peknému manželstvu s Mišom však boli chvíle, keď Alexandra ešte stále vedela sadnúť do kresla, hľadieť von oknom a premýšľať nad svojou prvou láskou. Po štyroch rokoch sa však aj Lukáš vrátil späť domov a napokon došlo aj na stretnutie zoči voči. „Obaja sme z našich pohľadov vycítili, že je to na dlhšie a že sa máme ešte o čom porozprávať. Lukáš predpokladal, že budem stále nahnevaná, no v momente, keď som ho uvidela, som sa mu chcela hodiť okolo krku ako taká pubertiačka a cítiť opäť ten obľúbený parfém na jeho koži. Napokon navrhol, či si nejdem niekam sadnúť, že by sa chcel porozprávať a ja som súhlasila. Sedeli sme v jednej kaviarni pri jednej káve asi tri hodiny. Hovorili sme si ako sme počas tých dvoch rokov žili, čo zažil na cestách, čo chce robiť teraz a došlo aj na to, že som zadaná,“ opisuje ďalej naša čitateľka. Alexandra sa nakoniec dozvedela, že sa nechcel s ňou lúčiť osobne, pretože vedel, že v momente akoby sa jej pozrel do očí by od svojho rozhodnutia ustúpil, ale na druhej strane vedel, že musí odísť kvôli sebe. Ale že to nijako nesúviselo s tým, že by ju nebol miloval, len sa na čas ich cesty museli rozísť. No žiadne slová, že ju chce späť ani nič iné nepadli, hoci by ich Alexandra privítala. 

Čítajte tiež: Hoci sme spoluboli 10 rokov, napokon sme sa rozišli: Až časom som zistila, čo je pravý dôvod rozpadu

Keby chcel, podľahla by som mu okamžite 

Od tejto chvíle sa stretávali pravidelne a dokonca sa Lukáš zamestnal v tej istej firme ako ona a boli v každodennom kontakte. Zakaždým si vymenili pekné slová, dokonca sa Alexandra pristihla pri tom, ako s ním flirtuje. V manželstve sa snažila o to, aby sa nič nezmenilo, ale fakt, že do jej života opäť vstúpila prvá láska, na ktorú nikdy nezabudla ju skutočne vyvádzala z miery. Chcela ho naspäť, no vedela, že by to nebolo fér voči manželovi Mišovi. Tiež s tým nezačínala, lebo Lukáš sa správal k nej ako ku kamarátke, hoci bol stále sám. „No vedela som, že keby mi Lukáš čo i len naznačí, že ma chce naspäť, alebo nebodaj mi aj povie, nech sa k nemu vrátim, neváhala by som ani na minútu a skončila späť v jeho náručí. Dokonca by som sa neváhala kvôli nemu aj rozviesť. Jednoducho v mojom prípade platí, že prvá láska je tá, na ktorú nebudem len pekne spomínať, ale budem o nej aj naďalej potajme snívať, hoci mám už záväzok k niekomu inému,“ uzatvára Alexandra, ktorá dodáva, že zakaždým, keď Lukáša stretne a keď sa na ňu čo i len usmeje, chce ho o to viac. Nevie, čo si má s touto prvou, tajnou a zakázanou láskou počať, keďže je vydatá. Cíti sa ako v bludnom kruhu, ale vie, že keby chcel, podľahla by okamžite a stala sa trebárs aj jeho milenkou.

Neprehliadnite: Vždy, keď sa táto žena objavila v živote môjho muža, ostal vykoľajený: Po rokoch som sa konečne dozvedela pravdu

 

Diskusia k článku

comments powered by Disqus