Presunúť na hlavný obsah

Dôvod, pre ktorý veľa žien zotrváva vo vzťahu s mužom: Kvôli tomuto zakrývajú oči pred realitou

Sex a vzťahy

Na Slovensku sa nežije ľahko, možno len pár vyvoleným. V zahraničí ničím neobvyklé, no u nás stále menej chápané. Viete si predstaviť zostať sama s dieťaťom? Ste s dieťaťom sama alebo zotrvávate vo vzťahu len preto, že musíte?

Nejedna z nás pozná niekoho, kto je nešťastný vo vzťahu

Vo vzťahu, v ktorom funguje len preto, že nemá na výber. Či už kvôli zlej finančnej situácii, ktorú by s dieťaťom alebo deťmi nezvládla sama, alebo sa jednoducho bojí toho, že zostane slobodná navždy. Tak je to nám to predsa vtĺkané do hláv od útleho veku.

„Dobre sa vydaj, maj deti a žite spolu, až kým vás smrť nerozdelí“

Ako sa to dá? Ako sa dá prežiť celý život vedľa niekoho, ku komu láska vyhasla? Alebo s tým, kto má milenku, psychicky vás ponižuje, nebodaj fyzicky týra? Prečítajte si pohľad žien, ktoré nám dovolili nahliadnuť do svojho súkromia a vyrozprávali príbehy a plány do budúcnosti.

Mená sú zmenené, príbehy pravdivé

Príbeh ako z filmu, ktorý si prežila 26-ročná Nina:

Naši sa rozviedli, keď som mala 8 rokov. Dodnes nezabudnem na deň keď mama prišla pre mňa do školy so slovami, že musíme utiecť od otca, lebo prišli rozvodové papiere zo súdu a ak neodídeme, tak ju zabije. Odtiaľ sme išli na políciu, kde nás už čakala polícia a vypočúvali. Aj mňa aj mamu, či sa naše výpovede o týraní zhodujú, aby mohli vzniesť obvinenie. Potom nás odviezli „domov“, kde sme si balili veci, (všetky veci žiadnych pár tašiek), strážili nás, ak by otec náhodou prišiel domov a robil problémy. Našťastie, sme to stihli. Námet na thriller? Kdeže. Od detstva si pamätám, ako mamu otec bil, psychicky týral, prenasledoval a to dokonca aj po ich rozvode. Utekali sme pred ním pár týždňov a bývali u vzdialenej rodiny v inom meste, aby nás nemohol nájsť. Bolo to pred dvadsiatimi rokmi, našťastie smartfóny vtedy neboli. Keď sme sa vrátili naspäť, tak sme žili u maminých rodičov asi rok, kým mama zobrala hypotéku, ťahala dve roboty a kúpila byt. Do toho moja puberta, takže si to viete predstaviť, aké ťažké to mala. Veľmi ju za to obdivujem, že sa odhodlala, zbalila veci a odišla.

Možno sa nájdete v ďalšom príbehu 26-ročnej Simony:

Žijem vo vzťahu s mužom s ktorým sme sa dali dokopy, stretávali sme sa rok a otehotnela som. Žijem v menšom meste, takže svadba bola samozrejmosťou, veď čo by si preboha ľudia pomysleli? Nebola to životná láska, ale ľúbili sme sa. Keď sa narodila dcéra, začala sa prejavovať manželova skutočná tvár. Neviem, či som ju dovtedy nevidela, alebo nechcela vidieť. Okrem toho, že som zostala na všetko sama a muž si žije svoj vlastný život s kamarátmi. Všetko je na mne, starostlivosť o dcéru aj o domácnosť. Muž síce prinesie domov peniaze, ale to je všetko. Láska vyprchala, žijeme vedľa seba. Chcela by som odísť, ale nemám kam. Sama to finančne nezvládnem. A čo by si pomyslelo okolie?

Prečítajte si tiež: Manžel mi zamlčal niečo, čo som mala vedieť skôr, než som si ho vzala: Tento moment mi zmenil vzťah

Najlepšie to zvládla 27-ročná Veronika:

S bývalým sme sa poznali pár mesiacov, odišli sme do Anglicka za prácou a ja som otehotnela. Odišli sme naspäť na Slovensko, chcel sa ženiť, ale ja som od začiatku vedela, že to nebude mať zmysel. Sústavné hádky, podozrievania, že dieťa nie je jeho alebo, že niekoho mám. Pritom som mu bola vždy verná a on bol ten, ktorý podvádzal. Jedného dňa som toho mala dosť, pomohla mi jeho mama, odsťahovala som sa do podnájmu s dcérou. Bol prekvapený, neveril, že to zvládnem sama, samozrejme si bol istý, že sa vrátim. Viete, ako to celé dopadlo? Pár mesiacov na to som si našla už teraz manžela a tešíme sa na naše druhé dieťatko. Áno, druhé, pretože dcérku z prvého vzťahu berie za svoju a ona mu celou svojou láskou hovorí otec.

Mohol by vás zaujímať článok: Toto je podľa mužov najvhodnejší čas usadiť sa a mať rodinu: Pozrite sa, čo je pre nich najdôležitejšie

- Najčítanejšie -