Presunúť na hlavný obsah

Hoci som tieto ženy vždy odsudzovala, stala som sa jednou z nich: Život milenky ma zásadne zmenil v pohľade na všetko

Feminity

Alena vždy odsudzovala ženy, ktoré niekomu rozbili rodinu a stali sa milenkami. Ani vo sne by jej nenapadlo, že sa bude radiť do tejto kategórie aj ona sama.

Alena neznášla od malička ženy, ktoré sa snažili niekomu rozbiť rodinu. Sama totiž prišla o otca, keď mala osem a to len tým, že podľahol oveľa mladšej kráske, ako bola v tom čase jej mama. Ako rástla a zisťovala dôvody, prečo od nich otec odišiel a nekontaktoval sa s ňou, povedala si, že nikdy nebude patriť do kategórie týchto žien. 

Mohlo by vás zaujímať: Moja mama ma po mojich tridsiatich narodeninách už nikdy nenavštívila: Až po jej smrti som sa dozvedela, čo bolo dôvodom

Život sa občas s nami zahrá viac ako si dokážme predstaviť

”Nechápala som baby, ktoré napriek tomu, že vedeli, že daný muž má rodinu, neváhali a jednoducho ho bezproblémov začali zvádzať. A všetky vieme, ako to väčšinou dopadne. Zvyšovanie si mužského ega na úkor čohokoľvek je jednoducho bežnou súčasťou chlapského sveta. Či sa nám to páči alebo nie, máloktorý muž dokáže takémuto pokušeniu odolať. Nikdy som si však nemyslela, že ja sama sa môžem stať jednou z nich. Ale viete ako to chodí, človek mieni…”

S týmto nerátala ani vo sne

Alena stretla na novoročnej kolaudácii bytu jej najlepšej kamarátky Petra. Mladý podnikateľ, ktorý bol navyše veľmi sčítaný jej učaroval na prvý pohľad. Mal však jednu chybičku krásy. Ženu a doma dvojmesačné dvojičky. Hoci vystupoval ako seriózny a starostlivý otec, postupne ako sa zyvšovala hladina alkoholu a večerná hodina, akosi začal upúšťať zo svojich zásad. A na počudovanie, Alena tiež. Aj napriek tomu, že vždy odsudzovla ženy, ktoré niekomu rozbili rodinu a stali sa milenkami, v ten večer bola aj ona jednou z nich. "Dodnes ani len netuším ako a prečo sa to vlastne stalo. Veľa si z toho večera nepamätám, no viem, že alkokol nie je ospravedlnením. Netuším ako sa to mohlo stať. Keď som sa ráno prebrala a uvedomila si všetky okolnosti, priala som si len jediné. Aby sa to nedozvedla Petrova žena. Vedela som, že ona je doma s ich maličkými deťmi a on si medzitým užíval s niekým iným. Dodnes sa nedokážem vyrovnať s faktom, že tým niekým som bola ja," pokračuje Alena. 

Neprehliadnite: Partner mi povedal, ktorá vlastnosť ho na mne potešila: Pre niekoho detail, no on viac takúto ženu nechce

Za toto som dodnes vďačná

Petrova žena to nikdy nezistila. Dokonca ani Alena o ňom už viac nepočula. Raz ho zazrela na detskom ihrisku aj s rodinou o pár rokov neskôr. A vyzerali skutočne šťasne. "Vtedy som ďakovala niekomu tam hore, že to napokon dopadlo tak ako to dopadlo. A mňa táto životná skúsenosť zmenila najmä v pohľade na život. Prestala som odsudzovať ľudí za čokoľvek. Nikdy totiž neviete, aké okolnosti ich prinútili konať tak ako sa rozhodli."

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus