Presunúť na hlavný obsah

Zamilovala som sa do cudzinca: Keď som zistila pravý dôvod, prečo si ma vzal, nezmohla som sa na nič

Feminity

Romana sa zaľúbila počas dovolenky v Marakéši. Absolútne bezhlavo. Až tak, že sa po dvojtýždňovej dovolenke vrátila domov ako vydatá pani. Žiaľ happyend sa nekonal.

Romana išla na dovolenku so svojou najlepšou kamarátkou. Tá sa totiž spamätávala z neúspešného vzťahu a predpokladala, že zmena prostredia jej prospeje. To však Romi ešte netušila, že obyčajná dovolenka pri mori jej zmení život. Od základov. 

Neplánovaná dovolenka mi zmenila život

"S Táňou sme sa poznali od malička. Vyrastali sme v jednej bytovke a obe sme nemali súrodencov. Mala som v nej vlastne sestru. Riešili sme spolu úplne všetko.  Od problémov doma, v škole, chalanov a neskôr vzťahy samozrejme. Keď sa trápila ona, trápila som sa aj ja a opačne. Občas som mala pocit, že sme v minulom živote museli byť dvojčatá. Skvele sme si rozumeli a podporovali sme sa navzájom," začína svoje rozprávanie Romi. A tak vo chvíli, keď sa Táňa po päťročnej známosti rozišla so svojou veľkou láskou, bolo jasné, že bude potrebovať "terapiu". Veď čo je lepšie ako slnko, more, piesok a vychladené drinky? A tak Romana "bookla" dve letenky do Marakéšu a objednala hotel. Keďže išli na vlastnú päsť o to väčšie dobrodružstvo to malo byť. A teda rozhodne aj bolo.

Mohlo by vás zaujímať: Najlepšia priateľka sa mi v slabej chvíľke priznala: Žiaľ,využila chlapa, aby takto ublížila svojej sestre... 

"Jediné, čo sme si zabudli objednať bolo auto, ktoré nás malo priviesť do hotela. A tak sme na letisku riešili prenájom za horúca. Vo chvíli, keď to spozoroval celkom sympatický taxikár, tak nám urobil absolútne bezkonkurenčnú cenu, na odvoz.  Bez váhania sme súhlasili. Naozaj bol niečím výnimočný. Mňa zaujal na prvý pohľad. Mal veľmi dobrú angličtinu a povedal nám, že študuje medicínu. Rozprávali sme sa celú hodinu, kým sme dorazili na miesto. Vtedy nám nechal vizitku pre prípad, že budeme potrebovať odvoz na nejaké výlety. Už v tom momente mi bolo jasné, že sa nevidíme naposledy." Ešte v ten večer Romana presviadčala Táňu, že ho potrebuje znova vidieť. Tá síce nechápala o čo jej ide a prečo tak koná, ale momentálne bola v takom rozpoložení, že len prikývla. A tak im Romana hneď na druhý deň vybavila spoznávaciu cestu po okolí s Achimom. 

Neprehliadnite: Vždy, keď sa táto žena objavila v živote môjho muža, ostal vykoľajený: Po rokoch som sa konečne dozvedela pravdu

Z veľkej lásky k priateľstvu

"Poukazoval nám najkrajšie miesta, vzal nás na miestny trh, dali sme si výborný obed a skutočne sme si užili deň. Hneď sme mali k sebe blízko. Pri odchode ma Achim pobozkal. Mala som pocit, že ho poznám roky. Bol milý,nežný, pozorný. Nie ako muži u nás. Okamžite si ma získal." Tento scenár sa opakoval každý deň. Na tom by nebolo nič zvláštne, poviete si, letná láska... No deviaty deň Achim požiadal Romi o ruku. A ona bez váhania súhlasila. Táňa tomu vôbec nerozumela. Nespoznávala svoju priateľku. No tá si postavila hlavu. Pred návratom domov kúpila jednu letenku navyše pre Achima. Po príchode na Slovensko a vybavení všetkých formalít sa do mesiaca vzali. Dovtedy ju Achim zahŕňal lichôtkami, pozornosťou a nežnosťou. No po svadbe, ako keby zabudol na lásku a o 180 stupňov sa zmenil. O Romanu sa prestal zaujímať, odrazu mal množstvo vlastných záujmov a povinností. Na svoju ženu nemal čas. Romi nechápala. Nedokázala si túto zmenu vysvetliť. Achim to mal ale dobre premyslené. Išlo mu len o jedno. Nie, nebolo to kvôli občianstvu. Achim sa v krajine, kde je 98 % ľudí moslimského vyznania, totiž chcel stať kňazom. Chcel konvertovať na kresťanstvo. Mal korene v Čechách a niekde vo svojom vnútri cítil, že sem do Európy patrí. "Áno, napokon sme sa rozviedli, no dodnes sme skvelými priateľmi. Niečo ma to však naučilo, už nerobím veci tak spontánne a spolieham sa skôr na rozum" dodáva Romana.