Presunúť na hlavný obsah

Po tom, ako sa nám narodilo tretie dieťa, manžel priznal nechutné tajomstvo: Rozviedli by ste sa?

Partnerské vzťahy

Ako dokonalá rodina sme fungovali celých deväť rokov. Nikdy v živote by mi nenapadlo, že práve ja budem musieť čeliť tak chorej a zvrátenej situácii a rozhodnutiu, pred ktoré ma môj milujúci manžel postavil.

Krátko po tom, ako sa nám narodilo tretie bábätko som prežívala skutočne čarovné obdobie. Po dvoch chlapcoch prišla na svet konečne dcérka a tak sme mali doma poriadne veselo. Všetko to však rýchlo skončilo len vďaka manželovým slovám.

Prečítajte si: Tento vekový rozdiel medzi partnermi je čoraz populárnejší: Aký by mal byť ideál podľa psychológa?

Deväť rokov je dosť dlhá doba na to, aby ste niekoho spoznali. Ja som si myslela, že Daniel ma preto už ničím nedokáže prekvapiť. Mali sme úplne bežné manželstvo a vždy sa ku mne správal s úctou a rešpektom. Práve preto nedokážem pochopiť, ako mi niečo také mohol zatajiť a nepovedať.

S týmto sa mi jeden večer priznal

Dodnes si spomínam na ten moment, keď mi po tom, ako deti zaspali povedal, že sa musíme porozprávať. Začal s tým, ako ma veľmi miluje a aké krásne máme manželstvo. Vraj je za to všetko veľmi vďačný a dúfa, že nám to vydrží aj po tom, ako sa mi s niečím dôležitým zdôverí. Zrazu som mala pocit, že ho nespoznávam a tón jeho hlasu sa mi vôbec nepáčil. Hovorila som si však, že čokoľvek povie, neopustím ho. Vždy sme všetko spoločne vyriešili a verila som, že ani teraz to nebude iné. Po týchto slovách som zostala šokovaná a bez slova: "Zlatko, v minulosti som mal pomer s tvojou sestrou, o ktorom som ti vôbec nepovedal." Jeho slovám som nemohla uveriť, keďže mám so sestrou skutočne blízky vzťah. Keď mi povedal obdobie, kedy sa to stalo, a že to celé trvalo dlhšie ako dva mesiace, myslela som si, že sa zrútim. Bolo to krátko na to, ako sa nám narodil prvý syn, ktorý má dnes už sedem rokov. Mali sme vtedy ťažšie obdobie a sestra občas u nás prespávala a dávala pozor na nášho syna. Tvrdil, že to ukončil po dvoch mesiacoch, ale ťaží ho to dodnes.

Mohlo by vás zaujímať: Po 15-tich rokoch manželstva sme si dali pauzu: To, čo sa stalo potom, ani jeden z nás nečakal

Takú facku by som nepriala zažiť nikomu. Dvaja ľudia, ktorým som najviac dôverovala ma klamali skoro sedem rokov. Nevedela som, čo robiť a preto som si bez slova išla ľahnúť. Už sú to dva týždne, čo spolu prehovoríme len základné veci a ja neviem, ako ďalej.

Ako by ste sa rozhodli, keby vám toto manžel povie?

spolu hlasovalo 1164 ľudí

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe